فروش لاستیک دولتی از طریق سامانه‌‌های فروش

فروش لاستیک دولتی از طریق سامانه‌‌های فروش
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به کاهش تعرفه واردات لاستیک از ۳۲ درصد به ۱۰ درصد گفت: لاستیک مورد نیاز مردم تامین شده و از طریق سامانه‌های فروش وزارت صنعت و شرکت‌های تولید کننده به صورت مستقیم با قیمت مصوب در حال توزیع است.

به گزارش نجواخبر، حسین فرهید‌زاده معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اظهار داشت: در بحث بازار لاستیک باید توجه داشت که موضوع تأمین و توزیع از یکدیگر جدا هستند؛ ناترازی از قدیم در تولید این محصول در مقابل مصرف وجود دارد.

وی افزود:سالانه 21 میلیون حلقه لاستیک در کشور تولید و 3.7 میلیون حلقه لاستیک وارد می‌شود اما نیاز کشور در این زمینه 26 تا 27 میلیون حلقه است، این امر باعث می‌شود که در برخی مواقع با کمبود آن در بازار روبه‌رو شویم.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: طرحی در وزارت صمت وجود دارد که در حوزه نهاده‌های تولید، به تولید‌کنندگان کمک می‌شود تا بتوانند، تولید خود را افزایش دهند و در حوزه های ارزی نیز به آنها کمک شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه واردات نیز، تعرفه واردات لاستیک از 32 درصد به 10 درصد کاهش یافته و توسط هیئت وزیران ابلاغ شده است امیدواریم که این ناترازی با واردات و افزایش تولید داخلی رفع شود.

فرهید‌زاده گفت: در شبکه توزیع لاستیک نیز از طریق سامانه‌های فروش وزارت صنعت و خود شرکت‌های تولید کننده به صورت مستقیم به دست مصرف کننده می‌رسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه لاستیک کالای سرمایه‌ای نیست و تاریخ مصرف دارد، گفت: مردم در هر زمانی می‌توانند در صورت نیاز، این محصول از طریق سامانه های معرفی شده با قیمت مصوب خریداری کنند.

وی با بیان اینکه طرح‌های نظارت و بازرسی در سازمان‌های صمت استان و اصناف ابلاغ و اجرا شده است اظهار داشت: بر انبارها، تولیدکنندگان و سیستم‌های پخش تمرکز داریم تا اگر خروجی از دستور العمل‌ها وجود داشته باشد، برخورد تعزیراتی و انضباطی صورت گیرد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192309

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب