پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز پرستار

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز پرستار
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پرستاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی، جایگاه رفیعی دارد، گفت: جامعه پرستاری، مجموعه‌ای متخصص، توانمند و پویا با هدفی مقدس، سرشار از مهر و کرامت به همنوع و شیفته خدمت است.

به گزارش نجوا خبر از وبدا، بهرام عین‌اللهی در پیام خود به مناسبت روز پرستار سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز بزرگداشت مقام پرستار را به جامعه گرانقدر پرستاری کشور صمیمانه تبریک گفت.

وی دراین پیام آورده است: انتخاب سالروز ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نشانه عظمت و رفعت این قشر خدوم، دلسوز، پرتلاش و فداکار است. زیرا حضرت زینب (س ) گرامی ترین سرمشق صبر و مقاومت برای همه انسان‌ها در طول تاریخ است که در دشوارترین شرایط، رسالت امام حسین (ع) را تکمیل و پیام جاودانه عاشورا را در گوش عالم و آدم طنین انداز کرد.

وی افزود: نامگذاری این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگان رحمت الهی است که خدمت به خلق را بزرگترین افتخار خود می‌دانند و به واسطه این افتخار در پی کسب رضای الهی اند؛ و چه نارسایند واژه‌ها در برابر انسان های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده‌اند و جهانی را با فداکاری‌ها و مرارت های خود به حیرت واداشته‌اند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پرستاران هم با جسم و هم با روح بیمار سر و کار دارند، نوشت: هم به جسم بیمار کمک می‌کنند و بهبودی او را سرعت می‌بخشند و هم جان و روح او را به آرامش و اطمینان می‌رسانند.پیشینه درخشان ارائه خدمات خالصانه جامعه پرستاری در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچنین، تلاش و مجاهدت بی‌دریغ آنان در خط اول مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا و تقدیم ده‌ها شهید همچون برگ زرینی پرافتخار در دفتر پربرگ و بار حماسه های کشور می‌درخشد.

عین اللهی ادامه داد: پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است و جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزشهاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره های تعهد و مسئولیت شناسی به دیده تکریم بنگرد. بر همه ما فرض است که از این انسانهای فداکار، پُرعاطفه و دلسوز که از بیماران در مراحل دشوار رنجوری و دردمندی مراقبت و حمایت می‌کنند، به رسم احترام به ارزش‌ها و فضائل انسانی، قدردانی کنیم.از پرستاران نیز انتظار است که قدر خود را بدانند و این حرفه شریف را مقدس بشمارند؛ چرا که هر کمک پرستار به بیمار، حسنه‌ای الهی و شایسته پاداش اخروی است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192517

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب