خبر خوش برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

خبر خوش برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی
نمایندگان مردم در مجلس با امکان بهره مندی رانندگان تاکسی های اینترنتی از مزایای بیمه تامین اجتماعی موافقت کردند.

به گزارش نجواخبر، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ج) اصلاحی ماده 29 این لایحه با 188 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

محمدرضا صباغیان بافقی در مخالفت با این بند گفت: هم اکنون این سؤال از نماینده دولت مطرح می‌شود که مگر در شرایط کنونی رانندگان مذکور نمی‌توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند و آیا این قانون وجود ندارد؟ این مصوبه چه تفاوتی با وضعیت موجود خواهد داشت؟

علی بابایی کارنامی نیز در موافقت با بند مذکور یادآور شد: متأسفانه این رانندگان نمی‌توانند در ساختار تأمین اجتماعی بیمه شوند، ضمن اینکه خبرنگاران نیز با این مشکل مواجهند و ای کاش در این بند به آنها نیز اشاره می‌شد.

وی در ادامه به عنوان رئیس فراکسیون کارگری مجلس نسبت به ضرورت توجه دولت به تسریع روند پوشش بیمه کارگران ساختمانی متذکر شد.

و اما رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان نماینده دولت تصریح کرد: این رانندگان یک گروه از شاغلان هستند که همچون اسنپ و تپسی در سکوهای مجازی فعالیت می‌کنند و امکان پوشش بیمه‌ای ندارند، کما اینکه 300 هزار نفر با این مشکل مواجهند، بنابراین ما در قالب این مصوبه اجازه می‌دهیم که آنها به عنوان خویش فرما تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

براساس این بند اصلاحی؛ ارائه دهندگان خدمات حمل‌ونقل بار و مسافر که از طریق سکو (پلتفرم)های مجازی به فعالیت مشغول بوده و بیمه بازنشستگی ندارند، مجاز به بیمه نمودن خود نزد سازمان تأمین اجتماعی هستند. آیین‌نامه اجرائی موضوع این بند به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداکثر ظرف سه ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

همچنین در ادامه نمایندگان با حذف بندهای (چ) و (ح) این ماده نیز موافقت کردند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192524

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب