مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» دوم آذر در نیشابور تشییع می‌شود

پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» دوم آذر در نیشابور تشییع می‌شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» پنجشنبه دوم آذرماه ساعت ۸ صبح در نیشابور تشییع می‌شود.

به گزارش نجوا خبر، محمد حسین زاده اظهار کرد: شهرستان مفاخرپرور نیشابور برای استاد بزرگ ادبیات مرحوم «محمدعلی اسلامی ندوشن» آغوش گشوده است و پیکر این ادیب بزرگ روز پنجشنبه با برپایی مراسم تشییع باشکوه در جوار آرامگاه عطار خاکسپاری می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: دیروز پیکر استاد ندوشن بعد از گذشت یکسال و نیم از فوت ایشان به ایران بازگشت و طی برنامه ریزی انجام گرفته و همراهی خوبی که مسؤولان نیشابور داشتند، این مراسم پنجشنبه این هفته در نزدیکی آرامگاه عطار با حضور استادان حوزه ادبیات و دوستداران ایشان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: از آنجا که قرار است پیکر استاد ندوشن در شهرستان‌های دیگری نیز تشییع شود، تاریخ‌های متعددی برای خاکسپاری پیکر ایشان گفته شده بود که در نهایت با هماهنگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و استان؛ ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه، دوم آذرماه برای تدفین پیکر استاد اسلامی ندوشن در نظر گرفته شده است.

حسین زاده خاطر نشان کرد: از زمان فوت مرحوم اسلامی ندوشن سنگ مزاری برای ایشان در باغ مشاهیر نزدیکی آرامگاه عطار نیشابوری در نظر گرفته شده بود و پیکر آن مرحوم در همین محل به خاک سپرده خواهد شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192566

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب