روزنامه‌ اعتماد مجرم شناخته شد

روزنامه‌ اعتماد مجرم شناخته شد
روزنامه اعتماد با اکثریت آرا، هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی مجرم شناخته شد.

به گزارش نجواخبر، اکبر نصراللهی سخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعات درخصوص پرونده شکایت از روزنامه اعتماد گفت: اتهام‌های بهروز بهروزی نشر اکاذیب و تخلف از مفاد بند ۴ مصوبه ۲۹۸ شورای امنیت ملی موضوع تبصره دو ماده پنج قانون مطبوعات در ص ۹ روزنامه مورخ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ بود که هیئت منصفه پس از شنیدن دفاعیات متهم با اکثریت آراء در موضوع اتهام وی را مجرم دانست و نیز ایشان را با اکثریت آراء مستحق تخفیف ندانست.

سخنگوی هیئت منصفه افزود: بهروزی مدعی شد از مصوبه شورای امنیت ملی خبر نداشت و به ایشان ابلاغ نشده است در مقابل برخی اعضای هیئت نظارت یادآوری کردند مصوبه های شورای امنیت ملی از طریق معاونت مطبوعاتی به رسانه‌ها ابلاغ می‌شود و مدیر مسئول اعتماد هم در اظهارات‌شان به موارد قبلی تعامل با بخش‌های مسئول،اشاره کرده است.

رای دادگاه رسیدگی به شکایت هیئت نظارت بر مطبوعات در مورد پرونده اتهام‌های روزنامه اعتماد که به ریاست قاضی کریمی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک برگزار شد، متعاقبا صادر خواهد شد.

گفتنی است، آخرین حکم دادگاه در مورد پرونده قبلی متهم، یک سال ممنوعیت از فعالیت مطبوعاتی بود که با اعتراض وی، پرونده در دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192571

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب