ارزیابی ایمنی ساختمان‌های پایتخت در سال جاری ادامه دارد

ارزیابی ایمنی ساختمان‌های پایتخت در سال جاری ادامه دارد
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از ادامه روند ارزیابی ساختمان های ناایمن خبر داد.

به گزارش نجوا خبر، قدرت اله محمدی درباره بازرسی از ساختمان‌های ناایمن در تهران گفت: تاکنون بازرسی از وضعیت ایمنی بیش از ۵۳ هزار ساختمان در تهران انجام شده و موارد نا ایمنی به مالکان آنها اعلام شده و نحوه انجام موارد ایمنی نیز به صورت دستورالعمل و متناسب با شرایط هر ساختمان برای آنها ارسال شده است.

وی افزود: همکاران من در آتش‌نشانی هر روزه بازدید از مراکز مختلف را در دستورکار قرار دارند و هر روز تعداد مراکزی که تأییدیه دریافت می‌کنند یا در حال انجام دستورالعمل‌ها هستند رو به افزایش است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به لیست ۱۲۹ ساختمان دارای وضعیت بحرانی ایمنی گفت: از ۱۲۹ ساختمان ناایمنی که آخرین بار مطرح شد، با اقدامات انجام شده تعدادی از ساختمان‌ها دستورالعمل‌ها را اجرا کردند و مجددا مورد ارزیابی قرار گرفتند در حال حاضر تعداد این ساختمان‌ها به کمتر از ۷۵ ساختمان رسیده است که البته در بین آنها ساختمان‌های دولتی مانند بیمارستان‌ها و ... نیز قرار دارند.

محمدی با اشاره به روند انجام این دستورالعمل‌ها گفت: در ابتدا همکاران ما از مراکز مختلف بازدید می‌کنند و تمام نکات ایمنی رعایت نشده را مشخص می‌کنند. سپس این ساختمان‌ها بر اساس مشکلاتشان، دسته بندی می‌شوند. پس از دسته‌بندی ساختمان‌ها، دستورالعمل ایمنی برای آنها تهیه و برای مالکان ارسال می‌شود. مالکان نیز بر اساس آن باید اقدام به ایمن سازی کنند. سپس دوباره ساختمان‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و تأییدیه ایمنی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تاکید بر اینکه روند ارزیابی ایمنی ساختمان‌ها در سال ۱۴۰۳ نیز با قوت ادامه دارد، گفـت: با توجه به مهلت‌های تعیین شده برای ایمن‌سازی و رفع نواقص و خلاءهای موجود، در خرداد امسال، آخرین آمار ساختمان‌های نا ایمن اعلام می‌شود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255572

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.