زلزله طلا و سکه؛ حباب بالاخره ترکید+جدول قیمت های امروز

زلزله طلا و سکه؛ حباب بالاخره ترکید+جدول قیمت های امروز
کاهش قیمت‌ها در بازار طلا از روز یک‌شنبه آغاز شد به طوری که هر گرم طلای ۱۸عیار از حدود ۳ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان به ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان کاهش یافت؛ یعنی در دو روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار افت ۱۵۳ هزار تومانی را تجربه کرده است.

به گزارش نجواخبر، بررسی‌ها در بازار نشان می‌دهد که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار، ریزش حدود ۸ هزار تومانی را تجربه کرد و به ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان رسید. هر مثقال طلا نیز با کاهش ۶۷ هزار تومانی، در قیمت ۱۶ میلیون و ۱۱۲ هزار تومان قرار گرفت.

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا از روز یک‌شنبه آغاز شد؛ به طوری که هر گرم طلای ۱۸عیار از حدود ۳ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان به ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان کاهش یافت. این یعنی در دو روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار افت ۱۵۳ هزار تومانی را تجربه کرده است.

قیمت سکه امامی هم در بازار تهران طی یک روز گذشته ۸۰۲ هزار تومان افت کرد و به ۴۳ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان رسید. اما کاهش قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که روز شنبه قیمت آن تا سطح ۴۵ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان هم بالا رفته بود. در همین دو روز گذشته، سکه کاهش یک میلیون و ۸۱۲ هزار تومانی را تجربه کرده است.

بنا به این گزارش، دیروز در بازار نیم سکه ۷۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. بر همین اساس، نیم‌سکه به قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه به قیمت ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی به قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نیز با کاهش ۲۲۵ هزار تومانی، تا ۶ میلیون و ۶۹۲ هزار تومان کاهش یافته است.

در همین رابطه، محمد کشتی‌آرای، رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا و سکه گفته است: رو یک‌شنبه بعد از التهابات اول صبح بازار و روند صعودی قیمت‌ها، با شروع دادوستد‌ها و معاملات بازار طلا و ارز با سیر نزولی همراه شد.

وی با اشاره به افزایش ۵ دلاری قیمت جهانی طلا در روز گذشته، عنوان کرده است: با این حال با تعدیل قیمت ارز نسبت به دیروز و کاهش حدودا ۶ هزار تومانی دلار، طلا و سکه نیز در بازار کاهشی شده است.

این فعال بازار طلا ادامه داد: صبح روز یک‌شنبه دلار ۷۰ هزار تومان هم شده بود، ولی هم اکنون در کانال ۶۴ و ۶۵ هزار تومان در معامله است.

این فعال بازار طلا در عین حال پیش بینی کرده است در روز‌های آینده حباب سکه کاسته شود؛ چرا که دادوستد‌ها و معاملات بازار که روز یک‌شنبه تقریبا متوقف شده بود، امروز از سر گرفته شده و بازار به ثبات رسیده است.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا در روز سه‌شنبه، ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ :

دلار (در صرافی بانکی)

۴۳ هزار و ۵۶۷ تومان

یورو

۴۶ هزار و ۳۷۱ تومان

سکه تمام بهار آزادی

۴۰ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان

سکه امامی

۴۴ میلیون و یک هزار تومان

نیم سکه

۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

ربع سکه

۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

سکه گرمی

۷ میلیون تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

۳ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

۴ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان

هر مثقال طلا

۱۶ میلیون و ۹۸ هزار تومان

هر انس طلا

۲۳۷۱.۸۵ دلار

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255577

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.