سکه ارزان می‌شود؟!

سکه ارزان می‌شود؟!
قیمت طلای جهانی امروز و در شروع معاملات این هفته بازار جهانی طلا نزولی شد. بر این اساس برخی از سکه‌بازان با اشاره به نزول قیمت طلا پیش‌بینی می‌کنند که امروز جناح افزایشی بازار سکه از سوی بازار طلا حمایت نخواهد شد البته تحلیل‌گران فنی معتقدند بازار بلاتکلیف است.

به گزارش نجواخبر، سکه بازان در معاملات نقدی روز گذشته شاهد افت‌وخیز قیمت سکه امامی بودند. آن‌طور که شواهد نشان می‌دهد این فلز گران‌بهای داخلی دیروز تا کف کانال ۴۳ میلیون تومان پایین آمد؛ اما در این محدوده حمایت شد و به سمت پله‌های میانی حرکت کرد.

به‌این‌ترتیب عصر یکشنبه هر قطعه سکه امامی با ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بسته شد. همچنین حباب سکه هم با افزایش دوباره به ۷ میلیون رسید. این در حالی است که روز شنبه حباب سکه در حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار داشت.

البته در معاملات پشت خطی یکشنبه‌شب بنا بر ادعای دسته‌ای از معامله‌گران روند صعودی سکه ادامه پیدا کرد و این فلز زردرنگ داخلی به نیمه کانال یاد شده رسید.

بااین‌حال بازارهای جهانی در شب گذشته بازگشایی شدند و قیمت اونس طلا و نفت وست تگزاس اینترمدیت مسیر کاهش را دنبال کردند.

بر همین اساس نرخ طلای جهانی در زمان تدوین این گزارش ریزش قابل‌توجهی را ثبت کرده بود و با ۲۳۷۰ دلار به فروش رسید که نسبت به دیروز تقریباً ۲۲ دلار پایین آمده بود؛ بنابراین برخی از سکه بازان با اشاره به نزول قیمت طلا پیش‌بینی می‌کنند که در روز جاری جناح افزایشی بازار سکه از سوی بازار طلا حمایت نخواهد شد.

البته دیروز یک خبر در مورد احتمال احیای مذاکرات برجام و مذاکرات مستقیم نمایندگان ایران و آمریکا در بین دسته‌ای از معامله‌گران دست‌به‌دست می‌شد؛ خبری که البته ایرنا رسانه وابسته به دولت به نقل از یک منبع آگاه این ادعا را رد کرده است.

در مجموع تحلیل‌گران فنی معتقدند بازار بلاتکلیف است و این را در نوسان دلار و سکه در یک محدوده مشخص می‌توان مشاهده کرد. البته نکته بازار این است که برخی‌ها با محاسبه دلار نهفته در سکه عرضه شده مرکز مبادله معتقدند فروش سکه با این نرخ به بازار سیگنال می‌دهد.

فنی‌های بازار می‌گویند امروز مرز ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای جناح افزایشی مهم است و در صورتی که بالای آن ماندگار شود احتمال ورود خریداران به بازار وجود دارد. بااین‌حال برخی دیگر می‌گویند با ریزش قیمت طلا احتمالاً سکه دوباره به سمت کف کانال ۴۳ میلیون تومان حرکت کند و عقب‌نشینی از این مرز را تست خواهد کرد .

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255697

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.