معاون رئیس جمهور:

نظر دولت نسبت به تعطیلی پنجشنبه یا شنبه از ابتدا روشن بود/ از کمسیون اجتماعی مجلس تعجب می‌کنم!

نظر دولت نسبت به تعطیلی پنجشنبه یا شنبه از ابتدا روشن بود/ از کمسیون اجتماعی مجلس تعجب می‌کنم!
معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: در مجلس یازدهم در ۳ هفته باقیمانده بیشتر به بحث بودجه پرداخته می‌شود و مواردی نظیر پیشگیری از آسیب به زنان، بحث تجمعات و راهپیمایی‌ها که امیدواریم در این مجلس نهایی شود. خودمان را برای تعامل سازنده با مجلس آینده آماده می‌کنیم.

به گزارش نجواخبر، «سید محمد حسینی» معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت به خبرنگاران گفت: کار خوب مجلس این بود که اشکالی که شورای نگهبان به اجاره بها گرفته بود را رفع و مصوبه را نهایی کرد خصوصا با توجه به این‌که در آستانه تابستان و فصل نقل و انتقالات هستیم، امیدواریم شورای نگهبان نیز سریع‌تر آن را تصویب کند تا وزارت راه و شهرسازی بتواند به آن عمل کند.

وی افزود: تحقیق و تفحص مجلس از سازمان آفات و نباتات هم بیشتر متعلق به دولت قبل و تا ۱۴۰۰ است.

حسینی در مورد اجرای ماده ۲۳۴ درخصوص کمبود دارو اظهار داشت: در این مورد توضیحاتی داده شد که نمایندگان قانع شدند این قضیه به قوه قضائیه ارسال نشود. وزارت بهداشت و صمت و دستگاه مختلف هم همه تلاش‌شان را انجام می‌دهند که این مسائل رفع شود. چون ظلمی صورت نگرفته بنابراین بحث ارسال این مورد به قوه قضائیه منتفی شد. با وجود کمبودهایی که در قضیه دارو وجود دارد، تمام تلاش دولت بر جبران این کمبودهاست.

وی با اشاره به مدت باقی‌مانده از مجلس یازدهم تصریح کرد: در ۳ هفته باقیمانده بیشتر به بحث بودجه پرداخته می‌شود و مواردی نظیر پیشگیری از آسیب به زنان، بحث تجمعات و راهپیمایی‌ها که امیدواریم در این مجلس نهایی شود. خودمان را برای تعامل سازنده با مجلس آینده آماده می‌کنیم.

حسینی در پاسخ به سؤالی در مورد نظر دولت نسبت به تعطیلی پنجشنبه یا شنبه، تأکید کرد: نظر دولت از ابتدا روشن بود و تعجب می‌کنم چرا کمیسیون اجتماعی هر بار یک روز را مطرح می‌کند! دولت از ابتدا این را مطرح کرد که تعطیلات دو روز باشد، غیر جمعه یک روز دیگر هم باشد به اختیار دولت؛ در شرایط فعلی عملا تهران پنجشنبه‌ها تعطیل است، مدارس در کل کشور پنجشنبه‌ها تعطیل است، دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت هم پنجشنبه‌ها تعطیل است، برخی از استان‌ها هم پنجشنبه‌ها تعطیل هستند. در مورد ارتباطات هم مهم‌ترین شهری که با دنیا در تعامل است تهران است، به این ترتیب نظر دولت بر تعطیلی پنجشنبه هاست.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255777

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.