ویتامین B ۱۲ و هزار نکته که باید بدانید

ویتامین B ۱۲ و هزار نکته که باید بدانید
مصرف زیاد ویتامین B۱۲ می‌تواند عامل جوش‌های شما باشد.

به گزارش نجوا خبر، دانشمندان در مطالعه‌ای جدید کشف کردند که مصرف بیش از حد ویتأمین B۱۲ می‌تواند باکتری‌های مولد آکنه را در پوست فعال‌تر کند و منجر به جوش‌های بیشتر شود. این یافته‌ها می‌تواند دیدگاه ما را نسبت به نقش ویتأمین B۱۲ در سلامت پوست تغییر دهد و به افراد مبتلا به آکنه در درک بهتر علت جوش‌هایشان و یافتن راه‌های جدید برای درمان آن کمک کند.

تأثیر منفی B۱۲ بر باکتری‌های پوست
در این مطالعه که توسط تیمی از محققان دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس انجام شد مشخص شد که باکتری‌های مولد آکنه در افرادی که سطوح بالایی از ویتأمین B۱۲ در پوست خود دارند، فعال‌تر هستند. این باکتری‌ها با متابولیزه کردن ویتأمین B۱۲ به مولکول‌هایی به نام پورفیرین تبدیل می‌شوند که می‌توانند التهاب را افزایش داده و منجر به جوش شوند.
مطالعات چه می‌گویند؟

محققان برای بررسی این موضوع، باکتری‌های مولد آکنه را از پوست افراد مبتلا به آکنه و افراد بدون آکنه جدا کرده و آن‌ها را در معرض سطوح مختلف ویتأمین B۱۲ قرار دادند. آن‌ها مشاهده کردند که باکتری‌های مولد آکنه در افرادی که در معرض سطوح بالایی از ویتأمین B۱۲ قرار گرفته بودند، پورفیرین بیشتری تولید می‌کردند.

آزمایش بر روی انسان

در مرحله بعد، محققان به ۱۰ داوطلب سالم تزریق ویتأمین B۱۲ دادند و فعالیت باکتری‌های مولد آکنه در پوست آن‌ها را قبل و بعد از تزریق بررسی کردند. آن‌ها مشاهده کردند که تزریق ویتأمین B۱۲ منجر به افزایش تولید پورفیرین توسط باکتری‌های مولد آکنه در پوست داوطلبان شد.

چه باید کرد؟

این یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد ویتأمین B۱۲ می‌تواند برای افراد مبتلا به آکنه مضر باشد. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که ویتأمین B۱۲ یک ویتأمین ضروری برای بدن است و کمبود آن می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی جدی شود.

راهکار چیست؟
اگر شما مبتلا به آکنه هستید و نگران مصرف ویتأمین B۱۲ هستید، باید با پزشک خود صحبت کنید. پزشک شما می‌تواند سطح ویتأمین B۱۲ شما را بررسی کند و در صورت نیاز به شما در تنظیم مصرف مکمل‌های ویتأمین B۱۲ یا منابع غذایی آن کمک کند.

نکاتی برای پیشگیری از آکنه
علاوه بر اجتناب از مصرف بیش از حد ویتأمین B۱۲، می‌توانید با رعایت نکات زیر به پیشگیری از آکنه کمک کنید:

صورت خود را به طور مرتب با شوینده ملایم بشویید.

از دست زدن به صورت خود خودداری کنید.

از محصولات مراقبت از پوست فاقد چربی و غیر جوش زا استفاده کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون ضد آفتاب خودداری کنید.

استرس خود را کنترل کنید.
از یک رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کنید.

با کمی دقت و مراقبت، می‌توانید از شر جوش‌های مزاحم خلاص شوید و پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255850

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.