40 درصد گاز و 62 درصد نفت منطقه در خلیج فارس است/ تامین امنیت تنگه هرمز اهمیت دارد

40 درصد گاز و 62 درصد نفت منطقه در خلیج فارس است/ تامین امنیت تنگه هرمز اهمیت دارد
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: افتخار داریم که امنیت تنگه هرمز و تردد روزانه ۸۳ فروند کشتی را در خلیج فارس برقرار کنیم.

به گزارش نجواخبر، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی تلویزیونی به‌مناسبت روز ملی خلیج فارس با بیان اینکه 10 اردیبهشت‌ماه روز پایان اشغالگری 117 ساله پرتغالی‌ها در خلیج فارس است، اظهار داشت: پرتغالی‌ها در سال 1508 میلادی به خاطر اهمیت خلیج فارس به این منطقه آمدند و تا سال 1622 میلادی در اینجا حضور داشتند.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه خلیج فارس به لحاظ اقتصادی جایگاه مهمی دارد، افزود: 40 درصد گاز و 62 درصد نفت منطقه در خلیج فارس است و این اهمیت بالای منطقه را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: خلیج فارس به لحاظ امنیتی بسیار مهم است و ما بار‌ها پیام صلح و دوستی به کشور‌های همسایه داده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما به دنبال برقراری امنیت در خلیج فارس هستیم، افزود: بیگانگان به دنبال دو هدف شوم حضور نامشروع و فروش سلاح در خلیج فارس هستند. آن‌ها از هزاران مایل دورتر به این منطقه می‌آیند و مشخص است که به دنبال امنیت منطقه نیستند؛ در حالی که ما پیام صلح، دوستی و برادری را به کشور‌های مسلمان منطقه دادیم و بر منافع دو جانبه با کشور‌های منطقه تأکید داریم.

سردار تنگسیری با بیان اینکه افتخار داریم که امنیت تنگه هرمز و تردد روزانه 83 فروند کشتی را در خلیج فارس برقرار کنیم، یادآور شد: امروز راهبرد ما در خلیج فارس، صلح، برادری، امنیت و دوستی است و معتقدیم که بیگانگان مخل امنیت خلیج فارس هستند.

فرمانده ندسا در پایان با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توسعه اقتصادی یا دریامحور کشور عنوان کرد: مسئولان باید فرمان معظم‌له را اجرا و همچنین زمینه آشنایی جوانان را با دریا و جزایر ایجاد کنند؛ در همین زمینه ما سال 1390 راهیان نور دریایی را ایجاد کردیم که امیدواریم ادامه یابد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255864

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.