«ایرج کاهیرده» ملی‌پوش‌سابق‌ کشتی ایران درگذشت

«ایرج کاهیرده» ملی‌پوش‌سابق‌ کشتی ایران درگذشت
ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران دارفانی را وداع گفت.

به گزارش نجوا خبر، ایرج کاهیرده ملی پوش سابق کشتی ایران پس از سال‌ها درد ناشی از بیماری در سن ۸۱ سالگی در گذشت. مراسم تشییع وی امروز (سه شنبه) برگزار ‌و پیکر او در قطعه ورزشکاران بهشت آباد اهواز به خاک سپرده می‌شود.

مرحوم کاهیرده مربیگری تیم ملی کشتی فرنگی ایران و ریاست هیئت کشتی خوستان را نیز در کارنامه دارد.

مجید قائدی پیشکسوت کشتی خوزستان با تأیید خبر درگذشت ایرج کاهیرده با عرض تسلیت به جامعه کشتی ایران و خانواده این مرحوم، به ایسنا، گفت: کاهیرده در عین مظلومیت و پس از سال‌ها رنج ناشی از بیماری روز گذشته دارفانی را وداع گفت. او از قهرمانان سابق کشتی و مدیران ارشد سابق صدا بود.

وی با بیان این که مرحوم کاهیرده رئیس سابق هیئت کشتی نسل طلایی خوزستان بود، ادامه داد: معتقدم در کشتی خوزستان و حتی ایران، بزرگ‌تر کاهیرده نداریم. او از مفاخر طلایی کشتی خوزستان و ایران بود که کشتی گیران بزرگی را پرورش داد. اگر اکنون کشتی خوزستان به عنوان قطب کشتی فرنگی ایران شناخته می‌شود، حاصل کار فرد بزرگی چون ایرج کاهیرده است.

قائدی عنوان کرد: ای کاش وقتی چنین بزرگانی زنده هستند و در شرایطی به سر می‌برند که نیاز به دلگرمی و سرکشی دارند، به آنها اهمیت داده شود. همین الان نیز پیشکسوتان دیگری را داریم که در شرایط خوبی به سر نمی‌برند و ای کاش الان قدر آنها را بدانیم.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/255881

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.