علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور چه بود؟/ گزینه‌های روی میز

علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور چه بود؟/ گزینه‌های روی میز
مشاور رسانه‌ای معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به انتصاب حسینی به‌عنوان مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور گفت: علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، شکل‌گیری مجلس جدید و فضای متفاوت آن و ضرورت برنامه‌ریزی جدید متناسب با مقتضیات مجلس دوازدهم بود.

به گزارش نجواخبر، ساسان والی‌زاده ‌درباره استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار کرد: در خصوص جابه‌جایی در معاونت پارلمانی باید اشاره کنم که از قبل با نزدیک شدن به پایان مجلس یازدهم هماهنگی برای این جابه‌جایی در جریان بود و علت آن هم شکل گیری مجلس جدید و فضای متفاوت آن و ضرورت برنامه ریزی جدید متناسب با مقتضیات مجلس دوازدهم بود بنابراین رئیس‌جمهور با استعفای آقای حسینی در این جایگاه موافقت کردند.

وی افزود: از طرفی شرایط فرهنگی کشور نیاز به تقویت هرچه بیشتر این حوزه راهبردی دارد لذا بنابر تجربیات و سوابق ارزنده اقای حسینی در حوزه جبهه فرهنگی انقلاب وی دعوت آقای رئیس‌جمهور را پذیرفت که در این حوزه نقش آفرین باشد و لذا وی به عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس‌جمهور، دولت مردمی سیزدهم را برای تحرک بخشی در حوزه فرهنگ یاری خواهد داد.

والی زاده خاطر نشان کرد: آقای حسینی در طی ۳۳ ماه تصدی معاونت پارلمانی، متر و معیار جدیدی در تحقق تعامل دو قوه مجریه و مقننه شکل داد و با پرهیز از تنش و تقابل، زمینه را پیشبرد سیاست های پارلمانی دولت مردمی فراهم ساخت. تحقق لایحه محوری، توسعه دانش پارلمانی، هدایت کنش های نظارتی نمایندگان به گونه‌ای که تنها یک استیضاح به اجرا افتاد و یا از ۶۰۰۰ سؤال ثبت شده که تنها ۹ مورد آن به قانع نشدن نمایندگان منتهی شد گوشه‌هایی از توفیقات این دوره موفق است.

همچنین شنیده‌ها حاکیست که سید محمود حسینی‌پور استاندار سابق مازندران جایگزین سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور می‌شود.

حسینی‌پور اخیراً با حکم مخبر معاون اول رئیس‌جمهور به عنوان «رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی» منصوب شده بود.

رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت، با اعلام پایان مأموریت «سید محمد حسینی» در معاونت پارلمانی ریاست جمهوری، از خدمات و زحمات وی قدردانی کرد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/256161

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب