خیابان پیروزی به دماوند وصل می‌شود

خیابان پیروزی به دماوند وصل می‌شود
با تصویب توافق بین شهرداری تهران با نیروی هوایی ارتش، با بازگشایی معابر منتهی به دوشان تپه و همچنین آزادسازی اراضی حدود ۸۰ هکتاری آن و اتصال خیابان پیروزی به دماوند محقق می‌شود.

به گزارش نجواخبر، محمدهادی علی‌احمدی؛ شهردار منطقه13 با اشاره به توافق بین شهرداری تهران با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با دوشان تپه اظهار کرد: با تصویب این توافق، تأمین سرانه‌های خدماتی با بازگشایی معابر منتهی به دوشان تپه و همچنین آزادسازی اراضی حدود 80 هکتاری آن و اتصال خیابان پیروزی به دماوند محقق می‌شود.

وی افزود: به‌زودی حدود 80 هکتار از اراضی دوشان تپه با تصویب این توافق آزاد خواهد شد که شامل بازگشایی معابر خیابان‌های صفا، دهقان، پنجم نیروی هوائی و گذر شرقی ـ غربی حدفاصل خیابان‌های عادلی، دهقان می‌شود.

شهردار منطقه 13 با اشاره به رونق محدوده مذکور، کاهش ترافیک و دسترسی پذیری معابر افزود: با آزادسازی اراضی دوشان تپه و بازگشایی معابر پیرامونی شاهد تحول خوبی در بخش شرقی پایتخت خواهیم بود.

علی‌احمدی با تاکید بر کاربری اراضی پایگاه هوایی دوشان تپه و لزوم حفظ باند فرودگاهی آن در مواقع بحران تصریح کرد: باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می‌ماند تا در هنگام موارد خاص یا حوادث و بلایای طبیعی از آن استفاده شود.

شهردار منطقه 13 اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های چند ساله مجموعه شهرداری منطقه13 و همراهی مدیریت شهری در راستای درخواست‌های مردمی مبنی بر بازگشایی معابر دوشان تپه، جلسات متعددی برگزار شده است. از آن جمله این جلسات می‌توان به نشست‌های متعدد معاون شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل و مدیران کل زیر مجموعه شهرداری، سازمان املاک و مستغلات با متولیان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشست کارگروه ماده پنج که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مدیر کل طرح‌های شهری و رئیس ماده پنج اشاره کرد؛ که این توافق در نهایت در جلسه‌ای رسمی به امضای شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج رسید.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/256245

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب