بدقولی مسئولان تامین اجتماعی/ تاخیر در پرداخت مستمری بازنشستگان

بدقولی مسئولان تامین اجتماعی/ تاخیر در پرداخت مستمری بازنشستگان
با گذشت چهار روز از موعد پرداخت مستمری بازنشستگان کارگری، این پرداخت ها متوقف شده است.

به گزارش نجواخبر، طبق اعلام سازمان تأمین اجتماعی، قرار است پرداخت مستمری بازنشستگان کارگری از بیستم هر ماه آغاز و براساس حروف الفبا تا پایان ماه انجام شود ولی این ماه که افزایش مستمری بازنشستگان در سال جدید اعمال شده، پرداخت‌ها عقب افتاده؛ اکنون چهار روز است که هیچ مستمری‌ای به حساب بازنشستگان واریز نشده است.

بازنشستگان کارگری از 24 ماه جاری تا امروز منتظر پرداخت مستمری‌ها هستند.

علی اکبر عیوضی، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان تهران، در این رابطه با بیان اینکه این تأخیرها نتیجه بدقولی مدیران سازمان تأمین اجتماعی است، گفت: سال قبل هم چندین ماه این اتفاق افتاد؛ الان ظاهراً پرداخت‌ها متوقف شده و قرار شده مستمری‌ها سی‌ام به حساب بازنشستگان واریز شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به برنامه‌های اعلام شده برای پرداخت مستمری‌ها پایبند باشند؛ افزود: سازمان تأمین اجتماعی ادعا می‌کند وضعیت مالی بسیار خوبی دارد و مشکلات کسری بودجه برطرف شده؛ پس باید پرسید چرا مستمری بازنشستگان را به موقع واریز نمی‌کنید؟!

به گفته وی، عدم پایبندی تأمین اجتماعی به جدول اعلامی واریز مستمری‌ها، موجب سرگردانی بازنشستگان شده، قسط وام، اجاره خانه، درمان و بسیاری از هزینه‌ها روی دست‌شان مانده و هر روز منتظر پرداخت هستند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266280

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب