مدیرعامل فولاد مبارکه در آیین معارفه مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان مطرح کرد:

تربیت ورزشكاران حرفه‌ای، بافرهنگ و بااخلاق در دستور كار باشگاه

تربیت ورزشكاران حرفه‌ای، بافرهنگ و بااخلاق در دستور كار باشگاه
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در آیین معارفه مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان گفت: توجه به قهرمانی یکی از رویکردهای مهم باشگاه سپاهان است و در این زمینه وظیفه ما تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، بافرهنگ و بااخلاق است.

به گزارش نجواخبر، بعدازظهر دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳، آیین معارفه مهدی آذربایجانی، مدیرعامل جدید باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان با حضور محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، رضا امینی شهردار اهواز و تعدادی از معاونان و مدیران ارشد شرکت فولاد مبارکه و همچنین تعدادی از اعضای هیئت‌مدیره و مدیران باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان در دفتر شرکت فولاد مبارکه در اصفهان برگزار شد.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این مراسم اظهار کرد: باشگاه مردمی سپاهان با سابقه بیش از نیم‌قرن و ۸۵ تیم حرفه‌ای ورزشی و ۲۳ رشته ورزشی جزو کامل‌ترین و برترین باشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در عرصه بین‌المللی نیز به‌عنوان نماینده باشگاه‌های کشور همواره افتخارآفرینی کرده و پرورش‌دهنده قهرمانان ملی و استانی بوده است.

مردم اصفهان دل در گروِ سپاهان دارند

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تیم سپاهان و زاینده‌رود را دو عامل شادی مردم اصفهان دانست و گفت: عشق و علاقه به تیم فولاد مبارکه سپاهان همواره بین مردم اصفهان و در بین اقشار مختلف مردمی وجود دارد و این حس را در بین قشر تحصیل‌کرده، کارآفرینان، ورزشکاران، کارگران و… شاهد هستیم و همه دل در گرو سپاهان دارند و برای آن‌ها سرنوشت این تیم اهمیت دارد.

وی ادامه داد: ما نیز در فولاد مبارکه بارها نشان داده‌ایم که چقدر هر دو دلیل شادی مردم اصفهان برایمان مهم است. از ابتدای حضور ما در فولاد مبارکه به‌صورت جدی و عملی و نه‌فقط در حد حرف، به‌صورت مادی و معنوی و در سطح استانی و کشوری برای آن وقت گذاشتیم. اغراق نیست اگر بگویم در کنار رشد و تولید شرکت، یکی از کارهای مهمی که بنده به‌عنوان مدیرعامل فولاد مبارکه هر هفته برای آن وقت می‌گذارم یکی زاینده‌رود است و دیگری باشگاه فولاد مبارکه سپاهان که در هر دو زمینه حمایت‌های بسیار خوب و بی‌سابقه‌ای صورت گرفته است.

طیب‌نیا با بیان اینکه حمایت‌هایی که طی دو سال اخیر از سپاهان شد، کم‌نظیر بود و این امر به‌واسطه حمایت‌ها و علاقه مردم اصفهان انجام شد، ابراز کرد: این حمایت‌های بی‌دریغ تا امروز انجام شده و با قدرت ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به انتصاب آقای آذربایجانی به‌عنوان مدیرعامل، انتظار ما از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان این است که پرقدرت‌تر از قبل و به نحوی عمل کند که منافع و برکات باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان را مردم به‌صورت ملموس حس کنند و بدانند این باشگاه برای شادی، نشاط و ارزش‌هایشان دغدغه دارد و در آن جهت حرکت می‌کند.

تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، بافرهنگ و بااخلاق

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به چهار رویکرد مهم در دوره جدید پرداخت و گفت: توجه به قهرمانی یکی از رویکردهای مهم باشگاه سپاهان است و در این زمینه وظیفه ما تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، بافرهنگ و بااخلاق است.

وی به رویکرد دوم، یعنی توسعه ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: از این پس انتظار این است که در حوزه ورزش همگانی نیز ورود جدی صورت بگیرد. ما اگر از نشاط مردم صحبت می‌کنیم، صرفاً این نیست که به ورزشگاه نقش‌جهان بیایند، تشویق کنند و بروند. نشاط درونی با ترویج ورزش همگانی به وجود می‌آید. اگر ۱۰ درصد بودجه ورزش قهرمانی را برای ورزش همگانی مصرف کنیم، تحول عظیمی در این حوزه ایجاد خواهیم کرد. ترویج فرهنگ ورزشی، فرهنگ پهلوانی و اخلاق در ورزش باید مورد توجه باشد و واقعاً این انتظار از باشگاه سپاهان وجود دارد.

تمرکز بر ورزش‌های مزیت‌دار در باشگاه فولاد مبارکه سپاهان

طیب‌نیا تمرکز بر ورزش‌های مزیت‌دار اصفهان را سومین راهبرد مهم باشگاه فولاد مبارکه سپاهان عنوان کرد و گفت: باید روی ورزش‌های مزیت‌دار اصفهان و مزیت‌های ورزشی استان تمرکز کنیم. به‌عنوان مثال، سال گذشته بر ورزش زورخانه‌ای تمرکز و شروع به کار کردیم و معتقدیم تحول در ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی کشور را شاهد بودیم. این روند از اجرای تیم ورزش پهلوانی سپاهان در محضر رهبر معظم انقلاب شروع شد و مرحله به مرحله در حال پیشرفت است؛ زیرا بر این باوریم که می‌توان رویکرد فرهنگ پهلوانی را به جامعه ورزشی وارد کرد.

لزوم تربیت مدیران جوان و متخصص در حوزه ورزشی

وی ادامه داد: تربیت کادر و مدیران جوان و متخصص و اخلاق‌مدار چهارمین رویکرد اصلی باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه است. همان‌طور که باید ورزشکاران حرفه‌ای و اخلاق‌مدار تربیت کنیم، باید مدیران اخلاق‌مدار، جوان و متخصص هم تربیت کنیم؛ چراکه در این زمینه کمبود وجود دارد. باشگاه سپاهان باید یکی از رسالت‌های خود را تربیت این مدیران قرار دهد. ما در فولاد مبارکه بهترین مدیران حوزه صنعت را تربیت کرده‌ایم که در جای‌جای کشور از این مدیران بهره‌مند می‌شوند و انتظار از باشگاه سپاهان نیز تربیت مدیران ورزشی است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص تمرکز بر حوزه قهرمانی باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان نیز ابراز کرد: تربیت بازیکن در آکادمی‌های باشگاه سپاهان باید جدی‌تر از قبل دنبال شود. این امر برای باشگاه یک تکلیف است. اینکه مردم بدانند باشگاه سپاهان در رشته‌های مختلف ورزشی استعدادها را از دوردست‌ترین نقاط استان انتخاب می‌کند بسیار مهم و تأثیرگذار است.

طیب‌نیا با تأکید بر لزوم توجه به بُعد تربیت در ورزش اضافه کرد: در کنار پرورش جسمانی، پرورش روح بسیار مهم است. انتظار داریم در باشگاه سپاهان به تزکیه روح و تربیت ورزشکاران و خودسازی آن‌ها توجه شود.

وی توجه به نوآوری‌های ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: همان‌طور که ما در صنعت حمایت از دانش‌بنیان‌ها را در دستور کار داریم، انتظار داریم باشگاه سپاهان حمایت از استارت‌آپ‌های ورزشی را در دستور کار قرار دهد؛ چراکه این امر می‌تواند به تحول در حوزه ورزش منجر شود.

هواداران سرمایه باشگاه فولاد مبارکه سپاهان هستند

طیب‌نیا هواداران را سرمایه باشگاه سپاهان دانست و گفت: باید به هواداران توجه شود. اگر هواداران حرفی می‌زنند از سر دلسوزی و هیجان است. البته در این زمینه ممکن است افرادی نیز باشند که قصد آسیب زدن دارند که باید آن‌ها را نیز مدیریت کرد. خود هواداران نیز نباید اجازه دهند کسی به جامعه هواداری آسیب بزند. همچنین باید از همه ظرفیت‌های مهم هواداری استفاده و توجه ویژه‌ای به هواداران شود و جنبه‌های تشویقی برای کانون هواداران مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به پیچیدگی‌های باشگاه‌داری و ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن در باشگاه سپاهان، افراد مختلفی برای این سمت به ما معرفی شد و در بررسی‌های صورت‌گرفته در جمع‌بندی به دکتر آذربایجانی رسیدیم که امیدواریم برنامه‌هایی را که دارند دنبال کنند و به موفقیت برسند.

باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از سرمایه‌های اجتماعی استان اصفهان است

احمد یوسف‌زاده، رئیس هیئت‌مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نیز در آیین معارفه مدیرعامل این باشگاه ضمن قدردانی از همکاری شهردار اهواز در خصوص انتصاب مهدی آذربایجانی به‌عنوان مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اظهار کرد: همه اقدامات برای این امر در راستای همدلی بوده است.

وی همچنین از مدیران سابق باشگاه فولاد مبارکه تقدیر کرد و افزود: مدیرعاملی باشگاه سپاهان جایگاه سخت و دشواری است و هرکسی که در این سمت قرار می‌گیرد، کار دشواری در پیش دارد.

رئیس هیئت‌مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با اشاره به اینکه این باشگاه از سرمایه‌های اجتماعی استان اصفهان است، تأکید کرد: این باشگاه دارای ۲۳ رشته ورزشی و ۸۵ تیم ورزشی بانوان و آقایان در رده‌های مختلف سنی است و همه اقشار استان اصفهان درگیر این باشگاه هستند.

وی فرایند انتخاب مدیرعامل قوی برای باشگاه فولاد مبارکه سپاهان را فرایندی پیچیده توصیف کرد و گفت: بر این اساس برای انتخاب این فرد می‌طلبد که از زوایای مختلف به این موضوع نگاه کرد و تبحر خاصی به کار برد.

یوسف‌زاده گفت: نتایج تیم فولاد مبارکه سپاهان ارتباط مستقیم با شادی مردم دارد و برای تحقق این آرزو و امید باید همه همکاری داشته باشند.

سپاهان شناسنامه ورزش ایران است

رضا امینی، شهردار اهواز در آیین معارفه مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با بیان اینکه اصالت و اثراتی که باشگاه سپاهان در تاریخ ورزش‌های کشور در عرصه‌های ملی و بین‌المللی داشته است قابل کتمان نیست، اظهار کرد: بعضاً در جریان برخی رقابت‌ها، هستند افرادی که بخواهند بر اثر ناتوانی تلاش کنند نام سپاهان و اصفهان را با ابهام مواجه کنند؛ اما اصفهان و باشگاه سپاهان بدون اغراق همچون خورشید می‌درخشد و این رسالت سنگینی بر عهده همه مسئولان است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم دنیا، اصفهان و بخشی نیز سپاهان را شناسنامه ورزش ایران می‌دانند، افزود: این شرایط رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.

شهردار اهواز ضمن تبریک به مدیرعامل فولاد مبارکه و اعضای هیئت‌مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در خصوص انتخاب مهدی آذربایجانی به‌عنوان مدیرعامل این باشگاه ادامه داد: مدیرعامل جدید باشگاه سپاهان سوابق خوبی در عرصه مدیریت به‌ویژه حوزه اجتماعی و ورزشی دارد و امیدواریم این رسالت سنگین را نیز به‌خوبی سپری کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که در آینده، اخبار خوبی را از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان داشته باشیم و به دلیل سهیم بودن در این انتخاب بر خود ببالیم.

امینی با بیان اینکه مردم اصفهان بر روی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و به‌ویژه فوتبال این باشگاه حساسیت ویژه‌ای دارند، گفت: این باشگاه از شرایط فعلی به‌خوبی عبور خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مهدی آذربایجانی در منطقه ۸ شهرداری اصفهان، شورای اسلامی شهر اصفهان و شهرداری اهواز با بنده همکار بوده است، افزود: ما با ایشان در حوزه اجتماعی، فرهنگی و مذهبی همکاری‌های خوبی داشته‌ایم و او از تجربیات زیادی برخوردار است.

شهردار اهواز تصریح کرد: مهدی آذربایجانی بر ارتباطات و رسانه و رده‌های مدیریتی تبحر دارد و می‌تواند به باشگاه کمک شایانی کند.

خود را صددرصد وقف مأموریتی که پذیرفته‌ام می‌کنم

مهدی آذربایجانی، مدیرعامل جدید باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نیز در این آیین ضمن ابراز خرسندی از حضورش در باشگاه بزرگ فولاد مبارکه سپاهان اظهار کرد: هر نتیجه خوبی که در این باشگاه به دست آید شادی و نشاط مردم را به همراه دارد و این برای ما از همه‌چیز ارزشمندتر است.

وی با بیان اینکه توجه به نشاط اجتماعی را در باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در دستور کار قرار خواهیم داد، اضافه کرد: در نگاه تحولی، ما درصددیم که حال مجموعه خود را به سمت بهترین حال ببریم. به دنبال ایجاد حال خوب برای مردم هستیم و اگر امروز در باشگاه سپاهان هستم، دلیل آن مهم بودن حال خوب مردم است.

مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه در دو قطب تولید و نشاط اجتماعی به دنبال حال خوب مردم است، افزود: زمانی که تیم فوتبال سپاهان از آنِ سیمان سپاهان بود، پدرم مشاور تیم و من هوادار سپاهان بودم و همواره ریز اخبار باشگاه را دنبال می‌کردم. همچنین به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای ورزش را درک می‌کنم و خوشبختانه در رشته‌ای کار کرده‌ام که قاعده و قانون در آن بسیار ارزشمند است و مطمئنم اگر قانونی رعایت نشود، موفق نخواهیم بود.

آذربایجانی در ادامه با بیان اینکه چالش اصلی باشگاه‌داری در کشور بحث مدیریتی است، گفت: بنده در حوزه مدیریتی تجربه‌های مختلفی داشته‌ام و تجربه مدیریتی در شهرداری اهواز من را آب‌دیده کرده است و به نظر می‌رسد که می‌توان از این تجربه برای بهبود اتفاقات در باشگاه فولاد مبارکه سپاهان استفاده کرد.

وی افزود: باشگاه فولاد مبارکه سپاهان چارچوب و ساختارهای خوبی دارد و ما حرکت‌های خوب گذشته را دنبال می‌کنیم و اتفاقات خوب جدیدی نیز رقم خواهیم زد‌ چراکه سپاهان باشگاه مهمی است و باید حق باشگاه را در حوزه‌های مختلف احقاق کنیم.

آذربایجانی به تعامل و همکاری سازنده اشاره کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌های همکاری برای خدمت به تیم فوتبال و سایر رشته‌ها استفاده کنیم و در این مسیر از حاشیه‌ها فاصله بگیریم و اجازه ندهیم برای ما حاشیه‌سازی کنند. به دنبال فضای آرام هستیم، چراکه معتقدیم در فضای آرام می‌توان اتفاقات خوبی را رقم زد.

وی گفت: تمام تلاشم این است که خودم را صددرصد وقف مأموریتی که پذیرفته‌ام بکنم و در راستای اعتلای نام بزرگ ایران، اصفهان و سپاهان قدم بردارم.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266332

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.