کدام کشورها عزای عمومی اعلام کردند؟

کدام کشورها عزای عمومی اعلام کردند؟
همزمان با اعلام خبر شهادت آیت الله «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور فقید ایران در جریان حادثه برای بالگرد وی و همراهان، بسیاری از کشورها با ارسال پیام‌های تسلیت، همدردی خود را با مردم ایران اعلام کردند.

به گزارش نجواخبر، همزمان با اعلام خبر شهادت آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهور فقید ایران در جریان حادثه برای بالگرد وی و همراهان، بسیاری از کشورها با ارسال پیام‌های تسلیت، همدردی خود را با مردم ایران اعلام کردند. در این میان برخی کشورها نیز با اعلام عزای عمومی بالاترین میزان همدردی خود را نسبت به شهادت رئیس‌جمهور ایران و هیئت همراه نشان دادند. اعلام عزای عمومی از سوی دولت‌های خارجی عمق نفوذ فرهنگی و دیپلماسی عمومی قدرتمند جمهوری اسلامی ایران را در سطح بین‌المللی نشان داد.

در این گزارش به برخی کشورهایی که به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور ایران اعلام عزای عمومی کرده‌اند، خواهیم پرداخت.

پاکستان: دولت پاکستان کمتر از دو ساعت پس از اعلام رسمی شهادت رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد که به مدت یک روز عزای عمومی برقرار خواهد بود.

لبنان: دومین کشوری که عزای عمومی به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد، لبنان بود. در همین ارتباط نیز، «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر لبنان در دستوری سه روز عزای عمومی را در این کشور اعلام کرد.

سوریه: بعد از پاکستان و لبنان، سوریه نیز به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور ایران عزای عمومی اعلام کرد. عزای عمومی در سوریه به مدت سه روز اعلام شد.

عراق: همچنین در پی شهادت رئیس‌جمهور ایران و همراهان وی، دولت عراق هم یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

هند: نه فقط کشورهای منطقه، بلکه در خارج از منطقه و در کشور هند هم به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور ایران اعلام عزای عمومی شد. سخنگوی وزارت کشور هند در این ارتباط اعلام کرد که به نشانه احترام به درگذشت این چهره‌های عالی‌رتبه(رئیس‌جمهور ایران)، دولت هند تصمیم گرفته است که ۲۱ مه(۱ خرداد) را در سراسر هند عزای عمومی اعلام کند.

ترکیه: در پی شهادت رئیس‌جمهور ایران، اردوغان در ترکیه یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266406

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب