وضعیت تیم دوومیدانی؛ رسولی از المپیک پاریس دور شد

وضعیت تیم دوومیدانی؛ رسولی از المپیک پاریس دور شد
قهرمان بازی‌های آسیایی در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی دوومیدانی با ۶ پله سقوط در آستانه از دست دادن بازی‌های المپیک قرار گرفته است.

به گزارش نجواخبر، تیم ملی دوومیدانی ایران این روزها در مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت می‌کند تا بتواند به سهمیه المپیک پاریس برسد.

فرزانه فصیحی، حمیده اسماعیل‌نژاد، حسن تفتیان، مهدی پیرجهان، مهدی صابری و حسین رسولی دوومیدانی‌کارانی هستند که شانس خود را برای المپیک محک می‌زنند.

فدراسیون جهانی دوومیدانی رنکینگ جدید دوومیدانی‌کاران را اعلام کرده است که براین اساس فرزانه فصیحی که در دو ۱۰۰ متر پیش از این دارای رنکینگ ۲۸ جهان بود با یک پله سقوط به رده ۲۹ رسید.

حمیده اسماعیل‌نژاد در دو ۱۰۰ متر با دو پله سقوط از رده ۴۲ به رده ۴۴ جهان رسید. حد نصاب این ماده ۵۶ است.

همچنین در ماده ۱۰۰ متر حسن تفتیان با پنج پله سقوط از رده ۲۵ به رتبه ۳۰ تنزل پیدا کرد.

در ۴۰۰ متربامانع مهدی پیرجهان با پنج پله سقوط از رده ۴۱ به رده ۴۶ جهان رسیده است. در حالی که حدنصاب کسب سهمیه المپیک در این ماده ۴۰ است.

مهدی صابری در پرتاب وزنه با سه پله سقوط از رده ۲۷ در رده ۳۰ جهان ایستاد. حدنصاب رنکینگ المپیکی این ماده ۳۲ است.

همچنین در ماده پرتاب دیسک حسین رسولی با ۶ پله سقوط از رده ۳۴ در رده ۴۰ جهان قرار دارد و حدنصاب رنکینگ المپیکی این ماده ۳۲ است.

با در نظر گرفتن رنکینگ‌های جدید اعلام شده به نظر می‌رسد که از میان دوومیدانی‌کارانی که شانس کسب سهمیه المپیک ایران هستند، حسین رسولی و مهدی پیرجهان شانس کمتری نسبت به دیگر دوومیدانی‌کاران دارند.

هرچند دوومیدانی‌کاران کشورمان هنوز تا تیر ماه فرصت دارند تا رنکینگ المپیکی خود را بهبود بخشند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266477

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.