آخرین اخبار از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

آخرین اخبار از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳
چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به‌دلیل شهادت رییس جمهور دولت سیزدهم یک‌سال پیش از موعد مقرر در تاریج هشتم تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

به گزارش نجواخبر، انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران برای تعیین رئیس دولت چهاردهم که طبق روال همیشگی قرار بود در سال آینده برگزار شود پس از بروز سانحه برای بالگرد آیت‌الله رئیسی و همراهانش و شهادت هشتمین رئیس‌جمهور ایران یک‌سال پیش از موعد مقرر طبق برنامه‌ای که ستاد انتخابات کشور منتشر کرده است در تاریخ هشتم تیر سال جاری برگزار می‌شود.

طبق جدول زمانبندی برگزاری انتخابات ثبت‌نام از داوطلبان از تاریخ دهم تا چهاردهم ماه جاری انجام می‌شود.

آخرین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳/ نامزدهای احتمالی چه افرادی هستند؟

ثبت‌نام و دریافت مدارک داوطلبان طبق اعلام شورای نگهبان به صورت حضوری خواهد بود.

در فاصله چند روز تا آغاز فرایند ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری، روزانه با مرور اخباری منتشر شده در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور آخرین تحرکات احزاب و شخصیت‌های سیاسی را برای حضور احتمالی در انتخابات پیش‌رو مرور خواهیم کرد.

۸ نفر از اصولگرایان در انتخابات ثبت‌نام می‌کنند

اسدااله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اعلام کرد:تا به امروز حدود بیست نفر از اصول گرایان قصد نام نویسی دارند و نامشان مطرح است ولی باید بگویم همه شان نام نویسی نخواهند کرد و در نهایت فکر می‌کنم هشت نفر از این‌ها ثبت‌نام می‌کنند.

در انتخابات ریاست جمهوری هم مانند انتخابات اخیر مجلس شاهد تکثر خواهیم بود و کاندیداهای انقلابی با یک دیگر رقابت خواهند کرد.

رئیس کل بانک مرکزی کاندید انتخابات می‌شود؟

همچنین محمدرضا فرزین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، کاندید خواهد شد یا خیر؟ گفت: خیر نامزد نمی‌شوم.
آخرین گمانه‌زنی‌ها از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری

سه روز مانده به آغاز نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، بازار گمانه زنی رسانه‌ها درباره نامزد‌های احتمالی انتخابات داغ داغ است.

در یک نگاه کلی در اردوگاه اصلاح‌طلبان تاکنون حضور محمدرضا عارف، مسعود پزشکیان، عبدالناصر همتی، اسحاق جهانگیری و محمد شریعتمداری مطرح شده است، اصلاح‌طلبان همچنین به لیست ۴ نفره شامل سید محمد صدر، مجید انصاری، رضا اردکانیان و علی اکبر صالحی رسیده‌اند و قصد دارند آن‌ها را برای ثبت نام در انتخابات ترغیب کنند.

در جبهه اصولگرایان نیز حضور سعید جلیلی قوت گرفته و خبرگزاری فارس از قطعی شدن کاندیداتوری او خبرداده است.

گفته می‌شود تحت شرایطی، احتمال حضور محسن رضایی نیز در انتخابات پیش رو وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری نیز که گفته می‌شد برخی گروه‌ها خواستار حضور او در انتخابات شده‌اند؛ در پیامی به گمانه زنی‌های انتخاباتی در فضای مجازی واکنش نشان داد و تاکید کرد که این مسئولیت چندان تناسبی با وظایف حوزوی و اجتماعی‌اش ندارد.

حضور محمد باقر قالیباف نیز همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

در کنار اردوگاه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی، اعتدالیون نیز در تلاش‌اند با متقاعد کردن علی لاریجانی برای حضور در انتخابات در گردونه رقابت حضوری جدی داشته باشند، علی جنتی، محمد باقر نوبخت و محمود واعظی اواخر هفته گذشته با برگزاری جلسه‌ای چند ساعته با علی لاریجانی از او برای حضور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده‌اند.

پیشتر نام محمد جواد ظریف نیز به عنوان کاندیدای این طیف که می‌تواند مورد توجه اصلاح‌طلب‌ها نیز باشد مطرح شده بود، اما بر اساس اطلاعات موثق دریافت شده، ظریف در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

محمود احمدی نژاد هم بر اساس آن چه خود اعلام کرده در حال بررسی شرایط برای اخذ تصمیم نهایی است.

راهنمای ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

ستاد انتخابات کشور راهنمای ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را منتشر کرد.

برای مشاهده راهنما به اینجا مراجعه کنید.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266525

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.