با مدعیان فروش سوالات امتحان نهایی برخورد می‌شود

با مدعیان فروش سوالات امتحان نهایی برخورد می‌شود
رئیس کارگروه امنیت آزمون‌های نهایی اعلام کرد؛ به‌زودی با مدعیان فروش سوالات امتحانی برخوردهای قانونی رخ خواهد داد.

به گزارش نجواخبر، رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: نظارت کامل بر آزمون‌ها از هنگام طرح سؤال تا توزیع در حوزه به طور کامل انجام می‌شود.

ایسنا در خبری نوشت: سیدامین رضوی نژاد افزود: امکان انتشار سؤالات قبل از شروع فرایند آزمون امکان پذیر نیست، همکاران ما در مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش دقایقی بعد از شروع آزمون اصل سؤالات را در سایت این مجموعه منتشر می‌کنند.

کاربران و کانال‌هایی که با موضوع لو رفتن سؤالات و خرید و فروش سؤالات به تشویش اذهان عمومی می‌پردازند را به پلیس فتا معرفی کرده‌ایم و به‌زودی در این زمینه برخوردهای قانونی رخ خواهد داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گفتنی است دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از ابتدای خرداد امسال در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند و طبق مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، سوابق تحصیلی دوره متوسطه دوم در پذیرش دانشگاه‌ها تأثیر دارد.

یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند، برای پایه یازدهم و دوازدهم از ۱۱ عنوان درس و برای پایه دهم ۱۲ عنوان درس امتحان نهایی گرفته خواهد شد.

در کنکور سال ۱۴۰۳، سوابق تحصیلی سهم ۵۰ درصدی دارد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266651

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.