جزئیاتی از ثبت نام ۵ روزه کاندیداهای انتخاباتی/ اسامی ۸۰ نفری که برای ریاست جمهوری ثبت نام کردند

جزئیاتی از ثبت نام ۵ روزه کاندیداهای انتخاباتی/ اسامی ۸۰ نفری که برای ریاست جمهوری ثبت نام کردند
وزیر کشور با اعلام پایان زمان نامنویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: در مجموع طی ۵ روز ۸۰ داوطلب برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری نامنویسی کردند.

به گزارش نجواخبر، احمد وحیدی عصر دوشنبه - ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - پس از پایان مهلت ۵ روزه نامه نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور به بیانات آموز رهبری انقلاب اسلامی درباره انتخابات اشاره کرد و گفت: بیانات امروز مقام معظم راهگشای همه ما و همه داوطلبان عزیز مه برای حضور در این صحنه بزرگ خود را آماده کردند راهگشا است.

وی با تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه گفت: در این ایام همه چهره جدیدی از ثبت نام را شاهد بودند که حاصل تلاش همه دست‌اندرکاران انتخابات اعم از مجریان و ناظران است. به لطف خدا این مرحله از کار با خوبی و انضباط و با نظم خیلی ارزشمندی انجام شد و داوطلبان در ستاد انتخابات فرصت پیدا کردند تا به شکل مختصر اهداف و برنامه‌های خود را مطرح کنند و این مطالب نیز به خوبی منعکس شد. ان شاءالله همچنان شاهد حضور خردمندانه و اخلاق مدارانه با نگاه به وضعیت کنونی و حساسیت‌های کنونی کشور باشیم. در فقدان شهید رئیسی مسئولیت بزرگی بر عهده همه ما و داوطلبان عزیز قرار گرفته تا بتوانیم راه شهید عزیز را ادامه دهیم و فضای پاک و منزه حاصل از شهادت شهدای خدمت همچنان در ادامه راه حفظ شود و بتوانیم شاهد انتخاباتی تراز باشیم.

وزیر کشور در ادامه به ارائه گزارشی از ۵ روز نام نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری پرداخت و گفت: در این ۵ روز ۸۰ نفر از مجموع مراجعین موفق به ثبت نام شدند و ثبت نام نیز از مراجعه کنندگانی صورت می‌گرفت که دارای واجد شرایط اولیه چهارگانه سن، مدرک تحصیلی، سابقه و گواهی عدم سوء پیشینه بودند.

وحیدی اظهار کرد: در مرحله بعدی انتخابات، شورای نگهبان به ارزیابی صلاحیت این افراد می‌پردازد و ما برای دوره ۱۵ روزه تبلیغات و در نهایت برگزاری انتخابات وارد خواهیم شد.

وی در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات در ایام بعد از به شهادت رسیدن رئیس‌جمهوری تاکید کرد: این از برکات نظام مقدس است که چنین اتفاق سخت، دردناک و تلخی برای ملت ما اتفاق افتاده، اما می‌بینیم که هیچ چیزی از مجرای خود خارج نشده و همه چیز در زمان خود اتفاق افتاده است؛ مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در زمان خود تشکیل و انتخابات در حال برگزاری است و این‌ها همه حاکی از استحکام نظام است و همانطور که رهبری فرمودند ملت ما از این اتفاقات سخت حماسه می‌سازند و این خصوصیت ملت ما منحصر به فرد است. ان شاءالله که قدردان این ملت بزرگ باشیم.

اسامی ۸۰ نفری که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند:

محمدرضا صباغیان، عباس مقتدایی، مصطفی کواکبیان، قدرتعلی حشمتیان و سعید جلیلی، علی لاریجانی، محمود احمدی بیغش، محمد خوش‌چهره و عبدالناصر همتی، سید احمد رسولی نژاد، مسعود پزشکیان، سید وحید حقانیان، حبیب الله دهمرده، علیزضا زاکانی، سید محمدرضا میر تاج الدینی، زهره الهیان و فداحسین مالکی، محمدمهدی اسماعیلی، مسعود زریبافان، حسین افشارزاده، محمود احمدی‌نژاد، حسینعلی قاسم‌زاده، محمود صادقی، صادق خلیلیان، سیدمحمد مقیمی، ایرج شاهوردی، محمدحسن قدیری ابیانه، حسن محمدیاری، سیدمجتبی محفوظی، شهریار حیدری، علی صوفی، محمدرضا پورابراهیمی، حسین میرزایی، غلامحسین رضوانی، محمد شریعتمداری، جلیل جعفری و سید غنی نظری، الیاس نادران، حسن سبحانی، حسن کامران، حجت‌الاسلام احمد اکبری، قاسم جاسمی، حمیده زرآبادی، محمد ناظمی اردکانی، علیرضا ورناصری، حمید کریمی، علی آذری، محمدرضا اسکندری، وحید جلال زاده، اردشیر مطهری، اسحاق جهانگیری، محمد وحدتی، حسن نوروزی، محمد رویانیان، حسین گروسی، محمدعلی وکیلی، مهدی شیخ، محسن کوهکن،محمدحسن نامی، محمدمهدی زاهدی، علیرضا افشار، اصغر سلیمی، مصطفی پورمحمدی، شمس‌الدین حسینی، هاجر چنارانی، ضرغام صادقی، محمدباقر قالیباف، عبدالرحیم بهاروند، اکبر نیکزاد، سید احمد موسوی، علی وقفچی، ابراهیم عزیزی، عباس آخوندی، داود منظور، سید علی حسینی، مهرداد بذرپاش، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، سید صولت مرتضوی، علی نیکزاد، رفعت بیات.

۵ تن از کابینه دولت سیزدهم در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری کاندیدا شدند که عبارتند از؛

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد
صولت مرتصوی وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی
مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی
داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه
امیر حسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید

بد نیست بدانید از مجلس فعلی هم مهم‌ترین چهره‌ها، محمدباقر قالیباف رئیس و علی نیکزاد نایب‌رئیس قوه مقننه هستند که کاندیدای ریاست‌جمهوری شده‌اند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266662

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.