به گزارش نجواخبر، مشاهده فایل‌های رهن و اجاره واسطه‌گران ملکی نشان می‌دهد، در حال حاضر تعیین اجاره بها قاعده و مبنایی ندارد و با یک بودجه مشخص در یک منطقه، می‌توان واحدهایی با متراژ و امکانات متفاوت رهن کرد.

به گفته مشاوران ملکی، برخی از موجران اجاره بها را بیش از 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده‌اند؛ هرچند میزان افزایش اجاره مسکن در سال ۱۴۰۳ برای شهر تهران ۲۶ و برای شهرهای استان ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته تصویب شده است.

بررسی بازار رهن و اجاره در پایتخت نشان می‌دهد که با بودجه‌ای معادل 700 میلیون تومان می‌توان آپارتمانی تا محدوده 130 مترمربع به صورت رهن کامل اجاره کرد.

البته باید در نظر داشت که بنا موقعیت قرارگیری ملک در منطقه، امکانات و متراژ آن متغیر است؛ برای مثال با این مبلغ در محله نازی‌آباد، واحدی با 130 مترمربع زیربنا و دارای 2 خواب، انباری و بدون آسانسور را می‌توان رهن کرد و در محله پونک، با 700 میلیون تومان، آپارتمانی 60 متری و دارای یک خواب، آسانسور و بدون پارکینگ و انباری اجاره نمود.

با بودجه مدنظر، می‌توان در منطقه 10 و در محله نواب، واحدی 100 متری و دارای 3 خواب و آسانسور، بدون پارکینگ و انباری و یا در محله جیحون، واحدی 65 متری و دارای 2 خواب و انباری را با پرداخت رهن کامل اجاره کرد.

34343