دو وزیر اسرائیلی سخت به جان هم افتادند

دو وزیر اسرائیلی سخت به جان هم افتادند
وزیر دارایی رژیم صهیونیستی از رئیس ستاد ارتش این رژیم در جلسه کابینه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش نجواخبر، «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در جلسه پنجشنبه کابینه از «هرتزی هالوی» رئیس ستاد ارتش به شدت انتقاد کرد و گفت: من کسی نیستم که شب ششم اکتبر خواب بود!

شب ششم اکتبر شبی است که جنبش حماس عملیات طوفان الاقصی را علیه رژیم صهیونیستی آغاز کرد.

اظهارات اسموتریچ در اشاره به این ایراد شد که هالوی مسئول شکست رژیم صهیونیستی در پیش بینی عملیات طوفان الاقصی بوده است.

طبق گزارش واللا، این حرف خشم هالوی را برانگیخت و از اسموتریچ خواست حرف‌هایش را پس بگیرد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از دو طرف خواست از ایراد چنین اظهاراتی خودداری کنند. وی از اسموتریچ خواست عذرخواهی کند. اسموتریچ نیز این کار را کرد و گفت: نه رئیس ستاد ارتش و نه هیچ فرد دیگری نمی‌تواند به این شکل وزرا را مورد انتقاد قرار دهد.

«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز از هالوی دفاع کرد و به نتانیاهو گفت: نباید اجازه بدهی وزرا از ارتش و شاباک انتقاد کنند. این یک پدیده خطرناک است که قبلا اتفاق نیفتاده است و اسرائیل را در جنگ در معرض خطر قرار می‌دهد.

در این جلسه درباره اختیارات اجرای قانون در مناطق «ب» در کرانه باختری که از نظر مدنی تحت سیطره فلسطین و از نظر امنیتی تحت سیطره مشترک فلسطین و اسرائیل است، صحبت شد.

«یاریو لوین» وزیر امور قضائی از ارتش رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و مدعی شد که ارتش اقداماتی به نفع فلسطینی‌ها و به ضرر شهرک نشینان انجام می‌دهد. این درحالی است که اقدامات تجاوزکارانه شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری معمولا با حمایت ارتش رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/267124

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب