آمار خسارات سیل از ابتدای تیرماه

آمار خسارات سیل از ابتدای تیرماه
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، با اشاره به بهرمندی بیش از ۲۰۰۰ نفر متأثر از سیل و آبگرفتی از خدمات امدادی نیروهای عملیاتی هلال احمر، از ثبت ۱۱۷ عملیات امداد و نجات در ۱۲ استان کشور خبر داد.

به گزارش نجواخبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمودی در ادامه گفت: از تاریخ یکم تا نهم تیر ماه ۱۴۰۳، نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران در ۱۱۷ عملیات امداد و نجات به ۲۱۳۹ نفر امدادرسانی کردند.

وی افزود: نجاتگران‌ هلال احمر۲۱۷ متأثر از سیلاب را به مناطق امن منتقل، همچنین ۴۲۵ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: متأسفانه در این مدت ۶ نفر از هموطنان در مناطق رودبار، سوادکوه و کلیبر جان خود را از دست دادند و یک نفر در منطقه سوادکوه مفقود شده است.

محمودی اضافه کرد: ۳۵۸ واحد آب منازل مسکونی با استفاده از دستگاه‌های لجن کش توسط نجاتگران‌ هلال احمر تخلیه شد.

وی بیان کرد: ۱۱۷ دستگاه چادر،۳۱۶ تخته پتو، ۱۵۰ تخته موکت، ۳۱۷ کیلوگرم نایلون، ۱۳۴ ثوب البسه، ۲۵۸ بطری آب معدنی، ۱۱۶ بسته غذایی، ۵۹ ست ظروف در بین متأثرین توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرتصریح کرد؛ تعداد ۲۴۰ تیم عملیاتی متشکل از ۹۱۴ نفر از امدادگران و نجاتگران‌ به متأثرین از سیل خدمات امدادی ارائه کردند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/267132

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب