چقدر فروش سینما در دوره انتخابات کساد شد؟

چقدر فروش سینما در دوره انتخابات کساد شد؟
در هفت روز گذشته میزان فروش سینمای ایران معادل با ۴۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بوده که این آمار نشانگر آن است که مجموع رقم فروش همچنان نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافته و این هفته ۸ میلیارد کاهش فروش را تجربه کرده است.

به گزارش نجواخبر، «تگزاس ۳» با در اختیار داشتن ۴۶۱ سالن سینما، توسط ۳۵۹ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۲۲ میلیارد تومان رسیده و با فروشی معادل هفته قبل در صدر جدول هفتگی فروش قرار گرفته است.

روزنامه شرق نوشت: «تگزاس ۳» که اکران خود را از هشتم خرداد به تهیه‌کنندگی ابراهیم عامریان به سرگروهی پردیس سینمایی هویزه آغاز کرده است، با در اختیار داشتن ۵۹۸ سالن سینما در سال جاری، توسط یک میلیون و ۷۶۸ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۱۰۳ میلیارد تومان رسیده است.

«خجالت نکش ۲» که از ۱۶ خرداد بر پرده سینماها نقش بسته است، تاکنون توسط بیش از ۱۸۹ هزار نفر تماشا شده و در هفته گذشته به فروش ۱۱ میلیارد و ۴۷۷ میلیون تومان دست یافته و با کاهش یک میلیاردی فروش در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی قرار گرفته است. این فیلم با در اختیار داشتن ۴۸۹ سالن سینما در سال جاری، توسط ۴۶۷ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۲۷ میلیارد تومان رسیده است.

«تمساح خونی» که همچنان پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۴۰۳ محسوب می‌شود، در رده سوم جدول فروش هفتگی قرار دارد و توانسته در هفت روز گذشته به فروشی معادل با سه میلیارد و ۲۸ میلیون تومان دست پیدا کند؛ «تمساح خونی» که اکران خود را از ۱۶ اسفندماه سال قبل در قالب اکران نوروزی آغاز کرده است، با در اختیار داشتن ۶۸۸ سالن سینما در سال جاری، توسط دو میلیون و ۶۵۰ هزار نفر تماشا شده و به فروشی نزدیک به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده و یک‌سوم کل فروش سینمای ایران در سال ۱۴۰۳ را به خود اختصاص داده است و توانسته صدرنشین فروش سینماها در تمامی روزهای بهار امسال شود. «تمساح خونی» مجددا با افزایش فروش از «مست عشق» پیشی گرفته است.

«مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی در هفت روز گذشته با در اختیار داشتن ۲۶۶ سالن سینما، توسط ۴۶ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از سه میلیارد تومان رسیده و در جایگاه چهارم قرار می‌گیرد که این رقم تقریبا معادل هفته گذشته این فیلم است. «مست عشق» که از پنجم اردیبهشت بر پرده سینماها نقش بسته، تاکنون توسط یک میلیون و ۸۲۷ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۱۰۴ میلیارد تومان رسیده است.

«سال گربه» دیگر کمدی این روزهای سینما در رده پنجم آثار پرفروش سینمای ایران در هفت روز گذشته و بعد از «تمساح خونی» قرار می‌گیرد. یک‌میلیاردو ۸۰۷ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان عددی است که از فروش فیلم مصطفی تقی‌زاده در هفت روز گذشته اعلام شده است.

«عطرآلود» که از ۱۶ خرداد بر پرده سینماها نقش بسته است در این هفته توسط بیش از ۱۴ هزار نفر تماشا شده و در هفته گذشته به فروش ۷۱۹ میلیون تومانی دست یافته است؛ این فیلم با پشت سر گذاشتن کمدی نظیر «قلهک» و عبور از «بی‌بدن» در جایگاه ششم جدول فروش قرار گرفته است. «بی‌بدن» در جایگاه هفتم جدول فروش هفته قرار دارد و در یک هفته گذشته فروشی معادل با ۶۰۳ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان را به نام خود ثبت کرده و به نظر می‌رسد روند نزولی تماشای آن آغاز شده است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/267196

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب