پیکر دومین مفقودی سیل سوادکوه پیدا شد!

پیکر دومین مفقودی سیل سوادکوه پیدا شد!
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: پنجم تیرماه با ورود جریان شدید سیلاب واریزه‌ای جاده مسدود و تعدادی از مسافران مسیر با مشکل مواجه شدند.

به گزارش نجوا خبر، غلامعلی فخاری روز سه‌شنبه افزود: با حضور تیم تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان بابلسر پیکر فرد مفقود شده از رودخانه روستای تازه‌آباد بابلسر کشف و تحویل پزشکی قانونی شد.
وی ادامه داد: همزمان با هفتمین روز از مفقود شدن پیکر دختر مفقود شده در سیل سوادکوه و به کارگیری تیم‌های جمعیت هلال‌احمر، پیکر فرد مفقود شده پیدا شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: پنجم تیرماه با ورود جریان شدید سیلاب واریزه‌ای جاده مسدود و تعدادی از مسافران مسیر با مشکل مواجه شدند.

وی ادامه داد: حادثه سیل سوادکوه پنج مفقودی داشت که یک نفر فوت، یک نفر مفقود که پیکر او دیشب از آب بیرون کشیده شد و سه نفر از مفقودان هم زنده در بیمارستان پیدا شدند.

سه‌شنبه پنجم تیرماه پس از بارندگی‌های شدید در مناطقی از ارتفاعات مازندران از جمله سوادکوه جریان‌های سیلابی ایجاد شد و خساراتی بر جا گذاشت. سیل در محدوده طالع‌رودبار سوادکوه منجر به حرکت کردن انبوهی از واریزه‌های کوهی و سنگ‌ها از ارتفاعات به سمت جاده شد و تعداد زیادی از خودروها زیر این آوردهای سیلابی مدفون شدند.

سیلاب اخیر منجر به بروز حوادثی در نقاط مختلف استان مازندران شد که مفقود شدن تعدادی خودرود در جاده سوادکوه و تخریب بخشی از از محورهای فرعی جاده هراز بخشی از جمله پیامدهای این بلیه است.

طبق پیش‌بینی‌ها و هشدارهایی که در روزهای اخیر اعلام شد، بارش شدید باران در ارتفاعات منجر به وقوع سیل شد به طوری که بارندگی در چند نقطه از سوادکوه منجر به راه افتادن جریان‌های سیلابی شد و در منطقه طالع‌رودبار با ورود جریان شدید سیلاب واریزه‌ای جاده را بست و تعدادی از مسافران مسیر را با مشکل مواجه کرد.

برآوردهای اولیه نشان می‌دهد این سیل دست‌کم ۴۰۰ هزار متر مکعب مصالح و واریزه کوهی به سمت جاده سوادکوه روانه کرد که منجر به گرفتار شدن خودروها شد.

بنا به اعلام هلال احمر مازندران در این حادثه ۲ نفر مفقود شدند که جسد مفقودان در رودخانه تلار در قائمشهر و بابلسر پیدا شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/267227

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب