برنامه‌ای برای توزیع رایگان شیر بین ۸ میلیون و۳۰۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی

برنامه‌ای برای توزیع رایگان شیر بین ۸ میلیون و۳۰۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی
دبیر کمیته ملی شیر مدارس با بیان اینکه برای سال تحصیلی پیش‌رو شرکت‌های لبنی آمادگی تامین شیر مدارس را دارند گفت: عددی به لحاظ بودجه از لحاظ تامین اعتبار به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شده، اما اجرای طرح توزیع رایگان شیر مدارس منوط به تصمیم رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی سلامت است.

به گزارش نجوا خبر، حسین اسداللهی با بیان اینکه در سال‌تحصیلی گذشته طرح توزیع رایگان شیر در مدارس برای ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی انجام شد گفت: به صورت میانگین ۴۰ نوبت توزیع شیر در مدارس انجام شد که هم حجم بالایی بود و هم جامعه مخاطب بالایی را در برداشت.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان شیر در سال تحصیلی گذشته بین دانش‌آموزان خریداری و توزیع شد افزود: دولت شهید رئیسی اعتبار بیشتری تا ۴ همت برای این طرح در نظر گرفتند.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس با بیان اینکه برای سال تحصیلی پیش‌رو شرکت‌های لبنی آمادگی تأمین شیر مدارس را دارند ادامه داد: عددی به لحاظ بودجه از لحاظ تأمین اعتبار به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد داده شده، اما باید این را در نظر گرفت اجرای این طرح منوط به تصمیم رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای عالی سلامت است.

اسداللهی با بیان اینکه در آموزش و پرورش این آمادگی وجود دارد زنگ مهر همزمان با زنگ شیر مدرسه از همان روز اول زده شود و توزیع شیر در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد افزود: مسئله تأمین اعتبار بسیار مهم است و در صورت تحقق آن برای تأمین شیر مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امسال برنامه‌ریزی جامعه مخاطب برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول که حدود ۱۱ میلیون نفر هستند در نظر گرفته شده است ادامه داد: در صورت تأمین نشدن اعتبار نیز چندین طرح جایگزین وجود دارد که از جمله آن طرح وزارت جهادکشاورزی برای تأمین اعتبار از محل یارانه‌های شرکت‌های لبنی و دامداران است.

اسداللهی با بیان اینکه طی جمع بندی شهید رئیسی در جلسه قبلی شورای سلامت، از طرح استقبال شد و بنا بود در سال تحصیلی پیش رو ادامه پیدا کند گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز اعلام کرده بود آمادگی تأمین اعتبار طرح را دارد، در هر صورت در فضای اجرایی کشور این آمادگی وجود دارد که این یادگار ارزشمند ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه توزیع شیر برای مدارس ابتدایی دولتی در نظر گرفته شد عنوان کرد: مدارس غیرانتفاعی سال گذشته اعلام کرده بودند این طرح برنامه غذایی آن‌ها را مختل کرده و گاها سهمیه را پس می‌دادند بنابراین بناشد مدارس غیردولتی با همان عدد و با همان استانداردی که شیر تولید می‌کنیم شیر دانش‌آموزان را تهیه کنند اما تا به این لحظه هیچ مدرسه غیردولتی اقدام و پیگیری برای تأمین شیر نکرده است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/277368

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب