تعطیلی ادارات چند استان به دلیل ناترازی برق/ انتشار جدول خاموشی در صورت عدم کاهش مصرف

تعطیلی ادارات چند استان به دلیل ناترازی برق/ انتشار جدول خاموشی در صورت عدم کاهش مصرف
با وجود وعده‌های اخیر مسئولان صنعت برق مبنی بر عدم قطع برق، مردم همچنان با قطعی‌های مکرر و ناترازی برق مواجه هستند.

به گزارش نجواخبر، بازهم گرمای تابستان ادارات را به تعطیلی کشانده است. هنوز یک ماه از وعده سخنگوی صنعت برق نگذشته است، اما مردم با قطعی برق (ناترازی برق) روبه‌رو شده‌اند.

27 خرداد، مصطفی رجبی مشهدی، در گفت‌وگو با حیات گفته بود: «ما در بخش خانگی در سال گذشته خاموشی نداشتیم، امسال هم به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که با کمک مردم و با مشارکت در پویش «با انرژی» و با استفاده از طرح پاداش صرفه‌جویی در بخش خانگی، شاهد کاهش مصرف برق در بخش خانگی باشیم و انشالله برق را بتوانیم به صورت کامل در این بخش تأمین کنیم.»

حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران هم در رابطه با جدول خاموشی برق گفته، «طی دو روز آینده جدولی مبنی بر خاموشی‌های احتمالی در تهران منتشر نخواهد شد، اما از روز شنبه اگر مصرف کاهش نیابد ممکن است این جدول را منتشر کنیم.»

او به افزایش 10 درصدی مصرف برق در شهر تهران نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت که «اگر مردم نیز ۱۰ درصد صرفه‌جویی انجام دهند با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد؛ در صورتی که صرفه‌جویی صورت نگیرد و درجه حرارت افزایش یابد قطعا احتمال خاموشی در شهر تهران وجود خواهد داشت که در آن شرایط قطعا اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»

به گفته او، بیشترین مصرف برق در تهران را مربوط به وسائل سرمایشی است؛ در شهر تهران ۲۰۰۰مگاوات مصرف برق مربوط به وسائل سرمایشی می‌شود و بهتر است که مشترکان در زمان بحرانی برق یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳ شب صرفه‌جویی‌های لازم را انجام دهند.
ادارات کدام استان‌ها تعطیل است؟

اما فردا (پنجشنبه، 21 تیر) به علت افزایش دما و مدیریت بهینه مصرف برق، ادارات در استان خراسان جنوبی، مرکزی، قم، یزد، زنجان، کرمان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان تعطیل است و ادارات استان‌ سیستان و بلوچستان، از ساعت ۱۱ صبح تعطیل می‌شوند. گفته می‌شود که کسری ساعات کاری طبق ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، می‌بایست از طریق دورکاری جبران شود.

ماه گذشته، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو با بیان اینکه مطابق قانون کار صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی و صنایع مشابه در فصل گرم ۶ روز در هفته و به‌صورت شبانه‌روزی برق تحویل خواهند گرفت، گفت: این صنایع فقط یک روز ثابت در هفته با هماهنگی وزارت صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی تعطیل خواهند بود.

با این حال، روز گذشته خبری مبنی بر قطعی کارخانه سایپا در رسانه‌ها منتشر شد. به گزارش ایلنا، قطعی پیاپی برق در قطب صنعتی تهران، جاده مخصوص که محل استقرار بسیاری از صنایع و کارخانه‌های با سابقه و قدیمی بوده صنایع را دچار مشکل اساسی کرده است.

بعد از ظهر روز گذشته برق کارخانه خودرو‌سازی سایپا حداقل پنج ساعت قطع بود و این موضوع باعث ایجاد مشکلات جدی در روند تولید شده و ساعت‌ها کارگران بیکار و بلاتکلیف بودند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/277436

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب