سال تحصیلی جدید با حضور رئیسی آغاز شد

سال تحصیلی جدید با حضور رئیسی آغاز شد
رییس جمهور امروز - شنبه دوم مهر ماه - با حضور در یکی از مدارس شهر تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در سراسر کشور نواخت.

به گزارش نجواخبر، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ امروز دوم مهمر ماه با حضور رئیس‌جمهور و همراهی وزیر آموزش و پرورش، جمعی از معلمان و دانش‌آموزان در دبستان دخترانه شهید فرهاد حسین مردی منطقه ۲ تهران آغاز شد.

سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ مدارس کشور، به طور رسمی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با نواخته شدن زنگ دبستان دخترانه شهید فرهاد حسینمردی با حضور رئیس‌جمهور، آغاز شد.

پس از نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی، دانش‌آموزان با رئیس‌جمهوری عکس یادگاری انداختند. سپس رئیس‌جمهور با حضور در کلاس های درس با دانش‌آموزان گفت‌وگوی صمیمانه‌ای داشت .

رئیس‌جمهور در جمع دانش‌آموزان و مسئولان این مدرسه و در تداوم سنت پرسش مهر، بیست و سومین پرسش مهر را با دانش‌آموزان سراسر کشور مطرح کرد:

سؤال رئیس‌جمهور از معلمان: برای افزایش بهره‌وری در آموزش چه اقداماتی باید انجام شود؟

سؤال رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان: مدرسه خوب دارای چه خصوصیاتی است؟

رئیس‌جمهور در سخنان کوتاهی در یکی از کلاس های مدرسه شهید حسین مردی اظهار داشت: ما می‌خواهیم ارتباط ما با آموزش و پرورش فقط محدود به بازگشایی مدارس نباشد بلکه در طول سال در یک بخش با خود دانش‌آموزان و معلمان و در بخشی با والدین و بخشی دیگر با کارشناسان و صاحب نظران و دانشگاه‌ها ودانشگاه فرهنگیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش در ارتباط باشیم تا همواره مسئله تعلیم و تربیت در متن قرار گیرد و مسائل را با همکاری خود معلمان، آموزش و پرورش و دانش‌آموزان دنبال کنیم تا آموزش و پرورش ما در سطح تراز برسد.

وی تاکید کرد که هر قدر در بحث آموزش و پرورش هزینه کنیم، سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است و به همین دلیل باید در این بخش افزایش بهره وری داشته باشیم.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/12695

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.