افتتاح چهار ایستگاه جدید مترو در اسفند ماه

افتتاح چهار ایستگاه جدید مترو در اسفند ماه
مدیرعامل متروی تهران گفت: چهار ایستگاه مترو در اسفند ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش نجوا خبر، محسن هرمزی با اعلام خبر موفقیت آمیز بودن تست گرم نیمه میانی خط شش مترو، گفت: خط شش مترو به صورت جزیره‌ای افتتاح شد یعنی بین ایستگاه امام حسین تا تربیت مدرس به طول ۹.۵ کیلومتر اتصال برقرار نبود.

مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه شب گذشته تست بخش میانی خط شش مترو با موفقیت انجام شد، گفت: حالا می‌توانیم ارتباط جنوب شرق تهران به شمال غرب تهران را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه پیش از این از ایستگاه دولت آباد تا امام حسین در نیمه جنوبی خط شش مسافران تردد می‌کردند و از سوی دیگر حد فاصل تربیت مدرس تا ایستگاه ستاری فعال بود و در این بخش سه رام قطار به نوعی حبس شده بودند. چرا که با شبکه کلی مترو ارتباط نداشتند، گفت: شب گذشته حد فاصل ایستگاه تربیت مدرس به سمت امام حسین و بالعکس برق دار شد و تست گرم این مسیر با موفقیت انجام شد و با برق دار کردن این مسیر عملا در فاز ۹۰ درصد پیشرفت، قرار گرفتیم.

هرمزی با بیان اینکه تا پایان سال ایستگاه‌های ولیعصر، هفت تیر، کارگر و لاله در خط شش مترو به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: در سال آینده نیز ایستگاه بهار شیراز و نجات اللهی در بخش میانی خط شش که مرکز شهر را پوشش می‌دهند، اضافه می‌شود.

وی افزود: همچنین در سال آینده توسعه شمال غربی این خط از ایستگاه شهید ستاری با پنج ایستگاه به طول ۵.۵ کیلومتر آغاز و به سمت ایستگاه شهدای کن و کوهسار پیش خواهیم رفت و با افتتاح این ایستگاه‌ها مترو به منطقه ۵ و ۲۲ که خطوط مترو نداشتند نیز وارد می‌شود.

مدیرعامل متروی تهران در مورد تأمین مالی این خط نیز گفت: در حوزه تجهیزات به ۳۲۰۰ میلیارد تومان احتیاج داریم که ۲۰۰۰ میلیارد تومان با بانک شهر کارسازی شده و تأمین مابقی اعتبارات نیز جزو تعهدات شهرداری تهران است که با همت شهردار تهران و معاون مالی این مسئله حل خواهد شد. هر چند که در زمینه اوراق مشارکت نیز منابعی وجود دارد و امیدواریم تکمیل فاز شمالی خط شش سرعت گیرد.

هرمزی در پاسخ به این سؤال که چهار ایستگاه اعلامی چه زمانی افتتاح می‌شوند، گفت: مهم‌ترین هدف برق دار کردن خطوط بود و بعد از آن که خوشبختانه با موفقیت انجام شد به فاصله کوتاهی چهار ایستگاه اعلامی افتتاح می‌شوند و امیدوارم در اسفند ماه این چهار ایستگاه ولیعصر، هفت تیر، کارگر و لاله به بهره برداری برسد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15006

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب