آمار جهانی کرونا در جهان؛ آمریکا بیشترین فوتی را دارد

آمار جهانی کرونا در جهان؛ آمریکا بیشترین فوتی را دارد
بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۹ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۵۶۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۱۸ هزار و ۲۸۳ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش نجوا خبر، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۴۱۴ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۶ هزار و ۹۳۶ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که آمریکا با ثبت ۲۷۴ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است. همچنین پس از آن، آلمان و ژاپن با تأیید بیش از ۲۰۰ مرگ کرونایی در ۲۴ ساعت قبل، بالاترین رقم فوتی‌های روزانه را ثبت کردند.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که زیرسویه جدید امیکرون موسوم به XBB.۱.۵ در حال حاضر به سرعت در سراسر ایالات متحده در حال گسترش است.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۱۵۱,۸۴۳ ۱,۱۲۱,۷۲۵
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۵۲۳ ۵۳۰,۷۲۲
۳ فرانسه ۳۹,۴۲۱,۱۴۴ ۱۶۳,۱۰۵
۴ آلمان ۳۷,۵۶۲,۱۹۱ ۱۶۳,۲۴۴
۵ برزیل ۳۶,۵۶۰,۴۹۷ ۶۹۵,۰۳۱
۶ ژاپن ۳۰,۸۴۶,۷۳۲ ۶۰,۷۹۲
۷ کره جنوبی ۲۹,۶۵۴,۰۹۰ ۳۲,۷۴۵
۸ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ ۱۸۵,۴۱۷
۹ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ ۲۰۱,۰۲۸
۱۰ روسیه ۲۱,۸۳۲,۷۶۸ ۳۹۴,۱۶۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۱۶۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۱۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15045

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.