اظهارات اسطوره پرسپولیس در مورد مشکلاتِ تیم گل محمدی

اظهارات اسطوره پرسپولیس در مورد مشکلاتِ تیم گل محمدی
سپهر حیدری : عدم تمرکز بازیکنان پرسپولیس باعث عدم نتیجه گیری تیم بوده است

به گزارش نجوا خبر، سپهر حیدری پیشکسوت پرسپولیس در خصوص بازی این تیم با صنعت نفت آبادان، اظهار داشت:

پرسپولیس در این بازی مانند دیدار با ملوان آن تیم همیشگی که توقع داشتیم، نبود. قطعا مهم‌ترین علت این موضوع عدم تمرکز تیم است و آن هم به این دلیل حاشیه‌هایی بوده که در دو هفته اخیر از سوی اعضای باشگاه استقلال برای کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس ایجاد شد. چنین اقدامی از سوی استقلالی‌ها طبیعی است، چرا که آنها در زمین مسابقه حریف پرسپولیس نمی‌شوند.

وی افزود:‌

از سرمربی تا سایر اعضای کادر فنی استقلال، با جملاتی سخیف در خصوص علیه پرسپولیس صحبت کردند. واقعا آدم تعجب می‌کند این افراد با این همه سابقه در فوتبال چطور برای دلخوشی هواداران، غیرحرفه‌ای صحبت می‌کنند، آنهم در خصوص گل‌محمدی که پرافتخارترین سرمربی ایران لیگ است. مکتب پرسپولیس همین است و اخلاق بر هر چیزی اولویت دارد. این مکتب همیشه ماندگار است و یک پرسپولیسی هیچ وقت اهل حواشی و بی‌اخلاقی نیست. جام‌ها و آدم‌ها می‌آیند و می‌روند و چیزی که ماندگار می‌ماند، اخلاق است. این خوب نیست که برای رسیدن به اهداف خودریال تمرکز بقیه را برهم بزنید.

کاپیتان پیشین پرسپولیس در مورد تقابل این تیم با استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا، گفت:‌

در این گروه هر بازی حکم فینال را دارد. استقلال اصلا حریف آسانی نیست و مشاهده کردیم در بازی قبلی نمایش خوبی برابر پرسپولیس داشت. این تیم تیم فوتبال ماشینی و معروف شوروی سابق را بازی می‌کند و بسیار سخت کوش است. با نفوذ از پشت مدافعین کناری این تیم و فضای بین خط دفاعی و هافبک، می‌توان آنها به ضربه زد. مهم‌ترین نکته برای سرخ‌پوشان در این بازی حفظ تمرکز است و باید خودشان باشند. اگر این موضوع رخ دهد، شک نکنید پرسپولیس بازهم استقلال را شکست خواهد داد و حتی توانایی عبور از النصر را در عربستان دارد.

حیدری در خصوص بازی‌های پیش روی پرسپولیس در لیگ برتر برابر سپاهان اصفهان و استقلال تهران، عنوان کرد:

لیگ مانند یک رقابت ماراتن است و شما باید از هر نظر آمادگی ذهنی و بدنی خود را برای موفقیت در این رقابت‌ها حفظ کنید. بازی با تیم‌هایی چون استقلال و سپاهان یک رقابت 6 امتیازی است و نتیجه‌گیری در این بازی‌ها برای پرسپولیس اهمیت بالایی دارد. با حفظ قوای جسمانی و بالا بردن تمرکز، قطعا پرسپولیس می‌تواند روند خوب خود را تکرار کند و با شکست این حریفان صدرنشین شود.

وی در مورد قضاوت داوران در بازی‌های پرسپولیس بیان کرد:

داورها قضاوت‌های خوبی در بازی‌ها تیم نداشته‌اند. شاید در برخی موارد سوتی به نفع آنها زده شده باشد اما پرسپولیس در این هفته‌ها خیلی متضرر شد. ما پرسپولیسی‌ها به این شرایط عادت داریم و در برخی از بازی‌ها با 12 نفر روبه‌رو هستیم. پرسپولیس همیشه تنهاست و فقط خدا و هوادارانش را دارد و همین موضوع باعث موفقیت این تیم شده است.

مدافع پیشین پرسپولیس در خصوص مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی و متضرر شدن این تیم از این موضوع خاطرنشان کرد:

پورعلی‌گنجی بازیکن بزرگی است که هر تیمی آرزو دارد تا او را داشته باشد. اما گولسیانی و محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز بازیکنان بزرگ و قابل اتکایی هستند. پرسپولیس یک تیم است و این موضوع عامل موفقیت آنها بوده است. متأسفانه این مصدومیت‌ها مشکل ساز شد. امیدوارم مرتضی پورعلی گنجی و وحید امیری هرچه زودتر به ترکیب تیم بازگردند تا به موفقیت تیم کمک کند. مشکل پرسپولیس نبود بازیکنانش نیست بلکه عدم تمرکز آنها باعث عدم نتیجه گیری تیم بوده است.

سپهر حیدری دوباره گذری به حواشی اخیر و درگیری اعضای باشگاه استقلال با گل‌محمدی زد و گفت:‌

در همان روزهایی که شاگرد استاد محمود یاوری بودم، یاد گرفتم تا به بزرگ‌تر و پیشکسوت خود احترام بگذارم. گل‌محمدی از نظر سنی و کسوت بزرگ‌تر است اما در این مدت چیزی که از باشگاه استقلال ندیده‌ایم، احترام بوده و آنها اصل فوتبال که اخلاق است را نقض کرده‌اند. واقعا زشت است که برای دل‌خوشی چند هوادار، بی‌احترامی کنید. مگر ما الگو نیستیم؟ مگر می‌شود تیمی که در 7 سال اخیر بیش از 10 جام آورده، تیم کوچکی باشد؟

بازیکن پیشین پرسپولیس خاطرنشان کرد:

در مورد لژیونرها نیز صحبت‌های داشتند که این موضوع را همه به خوبی می‌دانند که بزرگ‌ترین و موفق‌ترین لژیونرهای فوتبال ما، پرسپولیسی هستند. هم‌اکنون مهدی‌ طارمی در اروپا دارد آقایی می‌کند و تیم های بزرگ دنیا به دنبال او هستند. آنقدر این افراد زیاد هستند که نمی‌توانیم اسمی بیاوریم. کدام بازیکن در استقلال بازی کرده و به تیم بزرگی رفته است؟ از کدام یک از بازیکنان آنها برای حضور در مراسمات فیفا دعوت می‌شود؟ پیشکسوت‌های پرسپولیس مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی را انجام می‌دهند و اعتبار و شناسنامه فوتبال ما هستند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192213

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب