صدور کیفرخواست برای ۴۰ نفر در پرونده آتش‌سوزی زندان اوین

صدور کیفرخواست برای ۴۰ نفر در پرونده آتش‌سوزی زندان اوین
دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست برای ۴۰ نفر در پرونده آتش‌سوزی زندان اوین خبرداد.

به گزارش نجوا خبر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، «علی صالحی» دادستان عمومی و انقلاب تهران از شناسایی چند کارگاه تولید مواد غذایی فاقد مجوز خبر داد و گفت: این کارگاه‌ها ضمن سوءاستفاده از نشان‌های تجاری مشهور، از سیب سلامت مجعول نیز بر روی بسته‌بندی محصولات‌شان استفاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه پرونده‌های مربوط به کارگاه‌های تولید مواد غذایی فاقد مجوز دارای ۲۰ متهم هستند، عنوان کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته از این کارگاه‌ها، بیش از ۷ میلیون ساشه و بسته‌بندی جعلی و ۱۰۰ هزار بسته محصولات خوراکی تقلبیِ مَمهور به سیب سلامت جعلی کشف شد که به دلیل مخاطره‌آمیز بودن مصرف این اقلام و در راستای پیشگیری از آسیب رسیدن به سلامت مصرف کنندگان، کلیه این مواد خوراکی تقلبی با دستور قضائی معدوم شدند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای ۴۰ نفر در پرونده آتش‌سوزی زندان اوین در مهرماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش فارس، 23 مهر ماه 1401 بود که آتش سوزی در زندان اوین رخ داد که در این حادثه 61 زندانی مجروح شدند.در این آتش سوزی که 8 کشته هم برجای داشت، 40 نفر به عنوان متهم شناخته شدند.

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه 18 مهر ماه 1402 در نشست خبری خود با خبرنگاران از صدور قرار جلب به دادرسی برای 40 متهم خبرداد و اعلام کرد: پرونده در مرحله تنظیم کیفرخواست است و تا 2 هفته آینده به دادگاه ارسال می‌شود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192426

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب