انسولین قلمی خارجی در چند هفته آینده فراهم می‌شود

انسولین قلمی خارجی در چند هفته آینده فراهم می‌شود
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو از تامین انسولین قلمی برند ظرف چند هفته آتی خبر داد.

به گزارش نجوا خبر، دکتر سیدحیدر محمدی اظهار کرد: با افزایش اقبال بیماران مبتلا به دیابت به انسولین‌های قلمی در سال‌های گذشته برای تأمین این نوع دارو کاملا وابسته به کشورهای دیگر بودیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر با ورود شرکت‌های مختلف دانش بنیان به حوزه تولید انسولین‌های قلمی، امروز انواع انسولین‌های قلمی در کشور تولید می‌شود. در حال حاضر دو شرکت در حال تولید انسولین هستند و دو شرکت دیگر هم به آن اضافه می‌شوند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه میزان تولید داخل انسولین قلمی هنوز در حد تأمین بازار داخلی نیست، تصریح کرد: به همین دلیل بخشی از انسولین‌های قلمی مورد نیاز بیماران از مسیر واردات تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه به‌منظور حمایت از تولید داخل سهم بیشتری از بازار به تولید داخل اختصاص دارد، گفت: متأسفانه گاهی برخی پزشکان ممکن است نوع خاصی از انسولین قلمی را تجویز کنند که برند خارجی باشد و به دلیل آنکه ما در راستای حمایت از تولید داخل سهم کمتری از بازار را به آنها اختصاص می‌دهیم، تصور عدم دسترسی بوجود می‌آورد.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: اخیرا یکی از انسولین‌های قلمی برند به دلیل مشکلات تولید در شرکت تولیدکننده خارجی دچار کمبود جهانی شده بود که طبق اقدامات صورت گرفته، ظرف چند هفته آینده کمبود انسولین قلمی برند نیز رفع خواهد شد.

به گفته دکتر محمدی، در حال حاضر نمونه داخلی تمامی انسولین‌ها در بازار موجود است و افراد می‌توانند با استفاده از سامانه تیتک داروی خود را از نزدیکترین داروخانه تهیه کنند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/266837

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب