افتتاح فاز اول ایستگاه متروی پایانه جدید شرق

افتتاح فاز اول ایستگاه متروی پایانه جدید شرق
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور از افتتاح فاز اول ایستگاه متروی پایانه جدید شرق در هفته دوم تیرماه خبر داد.

به گزارش نجوا خبر؛ اردشیر احمدزاده، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور، با تاکید بر اینکه توسعه خطوط مترو به یکی از مطالبات به حق شهروندان تبدیل شده است، اظهار کرد: برای خدمات‌رسانی بهتر نیازمند تأمین به موقع واگن‌های مورد نیاز و همچنین تعمیرات اساسی یا اورهال کردن قطارها هستیم.

به گفته وی، تأمین هزینه واگن‌های مترو و اورهال برخی قطارها به تنهایی از عهده شهرداری‌ها خارج بوده و نیاز به عزم جدی و حمایت دولت دارند تا منابع پایدار برای توسعه و احداث خطوط قطار شهری‌ها اختصاص یابد.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور با بیان اینکه در پی تمهیدات صورت گرفته و خدمات رسانی بیشتر برای ساکنین شرق پایتخت، بهره‌برداری و احداث پایانه جدید شرق به‌زودی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: عملیات فاز نخست پایانه جدید شرق به اتمام رسیده است و همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق نیز آغاز خواهد شد و این پروژه شامل مسیری به طول تقریبی چهار کیلومتر و دو ایستگاه است.

وی یادآور شد: همزمان با توسعه شرقی خط ۲ مترو از فرهنگسرا تا پایانه شرق این ایستگاه مترو در هفته دوم تیرماه افتتاح خواهد شد.

به گفته احمدزاده، با انتقال تدریجی تعاونی‌های قدیم به پایانه جدید از تیرماه تا اواخر شهریورماه امسال، خدمات‌دهی مترو نیز آغاز خواهد شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/267092

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب