نشست تعاملی مسئولین ارشد سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان لنجان و استان اصفهان با مدیران ذوب آهن

نشست تعاملی مسئولین ارشد سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان لنجان و استان اصفهان با مدیران ذوب آهن
نشست مشترک مدیران بخش‌های تولیدی ذوب‌آهن اصفهان با مسولان اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان و همچنین شهرستان لنجان روز دوشنبه (۲۴ مهر) برگزار شد.

به گزارش نجواخبر، بابک بیگی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ذوب‌آهن در این نشست به تشریح اقدامات زیست محیطی انجام گرفته و در دست اقدام، چالش‌ها و محدودیت‌های فراروی حوزه محیط زیست شرکت پرداخت و مشکل تأمین پایدار مواد اولیه را به عنوان یکی از عوامل موثر در کنترل آلایندگی‌های زیست محیطی عنوان کرد.


محمد علی علایی مدیر تولیدات کک و مواد شیمیایی این مجتمع نیز در این جلسه به انجام پروژه‌های بهبود زیست محیطی از جمله ساخت و نصب درب‌های فلکسیبل، نصب سیستم تمیز کننده درب و رام و تنظیم رژیم حرارتی و هیدرولیکی باطری‌های کک سازی اشاره و خاطر نشان کرد: این اقدامات تأثیر بسزایی در کنترل و کاهش چشم‌گیر عوامل آلاینده ناشی از تبدیل زغال به کک متالورژی داشته است.

همچنین مدیر امور فنی و برنامه‌ریزی تولید و مدیر پروژه‌های پشتیبانی تولید ذوب‌آهن از حفظ و صیانت محیط زیست به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی در تدوین برنامه‌ها و استراتژی های شرکت علیرغم موانع و مشکلات بسیاری چون محدود بودن شرکت‌های ارائه دهنده خدمات فنی زیست محیطی، فرایند منحصر به فرد تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان و غیره گفتند.


در ادامه، بابک صادقیان رئیس اداره پایش و امور آزمایشگاه‌‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن تشکر از همکاری‌های ذوب آهن اصفهان در زمینه انجام پایش‌های دوره‌ای و ارائه گزارشات فنی، یادآور شد: همواره با اقدامات گسترده و محدودیت‌های ذوب آهن اصفهان از نزدیک آشنا بوده‌ایم و در جهت بهبود شرایط، همکاری و تبادل فنی موثر با اولویت گذاری رفع مسائل زیست محیطی حاضر را خواهیم داشت؛ همچنین بنابر وظیفه نظارتی و پاسخ به مطالبات اجتماعی در خصوص مسائل زیست محیطی انتظار داریم شاهد انجام اقدامات موثرتری در این شرکت باشیم.


فاطمه محمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنجان نیز با تشکر از اقدامات زیست محیطی ذوب آهن اصفهان، تشکیل کارگروه علمی مشترک با استفاده از ظرفیت مراکز علمی و متخصصین دانشگاهی جهت شناسایی منابع انتشار مقطعی و ناشناس آلایندگی اخیر (بو های نامطبوع) در سطح شهرستان را راهگشا دانست.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/171860

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب