تا اطلاع ثانوی خبری از تکمیل ظرفیت آزمون دبیری نیست/ همچنان معلم کم داریم

تا اطلاع ثانوی خبری از تکمیل ظرفیت آزمون دبیری نیست/ همچنان معلم کم داریم
سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: فعلا خبری از تکمیل ظرفیت برای آزمون استخدامی دبیری و هنرآموز نیست. شاید در این خصوص ظرفیتی اعلام شود، اما تا به حال که چیزی گفته نشده است.

به گزارش نجوا خبر، «احمدحسین فلاحی» سخنگوی کمیسیون آموزش در مورد تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی دبیری و هنرآموز به خبرنگار ایلنا گفت: فعلا خبری از تکمیل ظرفیت برای آزمون استخدامی دبیری و هنرآموز نیست. شاید در این خصوص ظرفیتی اعلام شود، اما تا به حال که چیزی گفته نشده است. در واقع تا اطلاع ثانوی تکمیل ظرفیتی برای آزمون استخدامی دبیری نخواهیم داشت.

فلاحی در ادامه در مورد برطرف شدن کمبود معلم نیز بیان کرد: هم اکنون شرایط مساوی هرسال است و ما همچنان حدود ۲۵۰ هزار کمبود معلم را داریم.

سخنگوی کمیسیون آموزش تصریح کرد: درست است که یک سری معلم جدید وارد آموزش و پرورش شده‌اند، اما نزدیک به همان میزان ورودی، عده‌ای به دلیل بازنشستگی و… از آموزش و پرورش رفته‌اند.

لازم به ذکر است؛ با اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی جذب دبیر و هنرآموز برای مدارس کشور حدود ۱۵ هزار نفر پذیرفته شده‌اند که تا نیمه آبان وارد مدارس کشور می‌شوند. آزمون استخدامی جذب دبیر و هنرآموز ۱۲ مرداد امسال برگزار شد و قرار بود تعداد ۲۲ هزار و ۱۸۴نفر پذیرفته شوند.

همچنین در آزمون استخدامی آموزگاری نیز برای جذب ۲۴ هزار و ۶۹۴ نفر آموزگار ابتدایی، ۲۳۳۲ نفر آموزگار استثنایی و ۹۹۲ آموزگار برای مناطق عشایری مجوز صادر شد که در مجموع ۲۸ هزار و ۱۷ نفر آموزگار استخدام شوند، اما آموزش و پرورش تنها ۱۸ هزار نفر از این افراد را جذب کرد که شماری از آن‌ها در مرحله کتبی و ارزیابی نمره قبولی و حدنصاب علمی را کسب کرده‌اند، اما به دلیل مشکلات گزینشی تحت عنوان کد ۱۹ از به خدمت گرفتن این افراد تاکنون ممانعت به عمل آمده است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/182079

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب